אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכרו של מנכ"ל בנק ירושלים החדש גיל טופז יעמוד על כ-98 אלף שקל בחודש צילום: סיוון פרג'

שכרו של מנכ"ל בנק ירושלים החדש גיל טופז יעמוד על כ-98 אלף שקל בחודש

בשנה הבאה עלות שכרו כולל בונוסים ורכיבים משתנים, תגיע לכ-3.5 מיליון שקל; ב-2017 יעמוד שכרו 103 אלף שקל, ואילו בשנת 2019 - סוף חוזה העסקה - השכר יקפוץ ל-120 אלף שקל בחודש

15.07.2015, 12:40 | תומר ורון
מנכ"ל בנק ירושלים הנכנס, גיל טופז, יקבל מהבנק שכר חודשי של 97,750  שקל ברוטו בשנים 2016-2015, כך עולה ממדיניות התגמול שפרסם היום בנק ירושלים אשר תובא לאישור אסיפת בעלי המניות של הבנק. ב-2015 לא יהיה זכאי טופז לתגמול משתנה מאחר והוא ייכנס לתפקיד רק בחודש אוקטובור, בשנת 2016 המענק המקסימלי אותו הוא יוכל לקבל יעמוד על 1.6 מיליון שקל.

כמו כן, על פי מדיניות התגמול השכר של טופז יעלה בהדרגה, כך בשנת 2017 הוא יעמוד על 103,500 שקל, ואילו בשנת 2019 - סוף חוזה העסקה הקיים בין טופז לבנק - השכר יקפוץ ל-120 אלף שקל בחודש. 

ב-2016 עלות השכר הכוללת של טופז ללא בונוסים ומענקים תעמוד על 1.84 מיליון שקל. יחד עם בונוסים ורכיבים משתנים, תגיע עלות שכרו בשנה הבאה לעד 3.5 מיליון שקל.

טופז שימש עד כניסתו לתפקיד מנכ"ל בנק ירושלים כסמנכ"ל, ראש אגף לקוחות פרטיים בחברת כ.א.ל. ובתפקידו הקודם בחברת כ.א.ל כיהן כ-CRO - סמנכ"ל ראש אגף ניהול סיכונים ואשראי. כמו כן שימש טופז בעבר במספר תפקידים בכירים בבנק הפועלים ובהם הוביל את האסטרטגיה של החטיבה הקמעונאית, ניהול קשרי לקוחות עסקיים בחטיבה העסקית וניהול האשראי הקמעונאי. טופז הוא עורך דין ורואה חשבון בהשכלתו ובעל תואר שני במינהל עסקים.

מדיניות התגמול של הבנק מבקשת להכניס גם פונקציה נוספת לפיה אחד מחברי ההנהלה הקיימים של הבנק יקבל גם את התואר "ממלא מקום של המנכ"ל" ובתוך כך השכר החודשי שלו יעלה מ-71 ל-81 אלף שקל ברוטו בחודש.

"לאור מינויו של ממלא מקום למנכ"ל", נכתב במדיניות התגמול החדשה, "האחריות הרובצת על כתפיו והעבודה הנוספת שתחול עליו, החליט דירקטוריון הבנק, לאשר תיקון למדיניות התגמול של הבנק באופן בו תתווסף למדיניות התגמול התייחסות פרטנית לתגמול קבוע של נושא משרה שימונה, ככל שימונה, גם לממלא מקום למנכ"ל (בתגמול המשתנה לא יחול כל שינוי והוא יהיה כמו של יתר נושאי המשרה שהינם חברי הנהלה) כאשר תקרת המשכורת החודשית של נושא משרה שהינו גם ממלא מקום מנכ"ל תהיה עד ל-81 אלף שקל עבור היקף משרה של 100%".

טופז יחליף בתפקידו את אורי פז, שהתפטר מתפקידו לאחר כ-5 שנים. פז (45) הגיע לבנק ירושלים לאחר כ-13 שנים בבנק הפועלים שם כיהן בין היתר כראש החטיבה הקימעונאית ומשנה למנכ״ל. פז הוביל בשנתיים האחרונות אסטרטגיה להתרחבות מתחום המשכנתאות לכיוון האשראי הצרכני שם מרווחי הריבית גבוהים יותר. פז יצטרף לחברת פנינסולה ולמנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צבי זיו, במטרה להתחרות על קרנות ההשקעה שמקים משרד הכלכלה לטובת עסקים בינוניים.

בנק ירושלים הוא כיום הבנק השביעי והקטן בגדולו במערכת הבנקאית בישראל. הבנק סיים את שנת 2014 עם זינוק ברווח הנקי שהסתכם ב-66.3 מיליון שקל לעומת 17.2 מיליון שקל בשנה שקדמה לה. עלות שכרו של פז הסתכמה בשנה החולפת ב-3.2 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות