אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרו ההסכמות בין מגה לבנק הפועלים; עליזה שרון מונתה כדירקטורית צילום: אוראל כהן

אושרו ההסכמות בין מגה לבנק הפועלים; עליזה שרון מונתה כדירקטורית

בדיון היום בביהמ"ש הוצגו ההסכמות לפיהן אלון רבוע כחול תעביר למגה 320 מיליון שקל "לא מותנים בשום תנאי ובשום דבר", וכי הזרמת ההון מאלון ישראל לרבוע כחול והנפקת הזכויות תעמוד על 110 מיליון שקל, כפי שהוצע בהצעה המקורית

15.07.2015, 15:29 | ענת רואה ונורית קדוש

בית המשפט המחוזי בלוד אישר לפני זמן קצר את ההסכמות אליהן הגיעו רשת מגה ובנק הפועלים, ובנוסף החליט למנות את רו"ח עליזה שרון כדירקטורית חיצונית במגה.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר התקיים דיון קצר בפני השופט אילן שילה ובמסגרתו הציג נציג הקיבוצים עו"ד צורי לביא את ההסכמות לפיהן אלון רבוע כחול הסכימה לתמוך במגה בסכום של 320 מיליון שקל "לא מותנים בשום תנאי ובשום דבר", וכי הזרמת ההון מאלון ישראל לרבוע כחול והנפקת הזכויות תעמוד על 110 מיליון שקל, כפי שהוצע בהצעה המקורית.

שרגא בירן (משמאל) אתמול בביהמ"ש, צילום: ענר גרין שרגא בירן (משמאל) אתמול בביהמ"ש | צילום: ענר גרין שרגא בירן (משמאל) אתמול בביהמ"ש, צילום: ענר גרין

לפי ההסכמות עם בנק הפועלים, כתוצאה מהזרמת ההון ומדילול הספקים תוכלנה המניות המשועבדות להידלל עד 50.1%.

לגבי החוב הנערב שפרעה רבוע כחול לבנקים השונים בשל ערבותה למגה, הוסכם כי הוא ייפרע ע"י מגה לרבוע הכחול החל מהמועד שבו חוב מגה לבנק הפועלים שאיננו נערב יעמוד על 80 מיליון שקל, וזאת בתנאי הסדר הבנקים בפריסה שווה על פני יתרת התשלומים ובלבד שעד למועד זה נפרע החוב הנערב במלואו.

עוד הצהירו הצדדים לבית המשפט כי כל הבנקים מסכימים שבחצי שנה הקרובה, רבוע כחול משלמת רק עלויות שוטפות לרבות על פי הלוואות קיימות, כשבמסגרתן פירעון של כ-70 מיליון שקל לטובת מחזיקי אגרות החוב של רבוע כחול ולבנק הפועלים.

בהמשך הדיון החליט כאמור השופט שילה למנות את רו"ח שרון כדירקטורית וקיבל בכך את בקשת עו"ד רונן מטרי המייצג את בנק הפועלים. שילה דחה את ההמלצות של כונס הנכסים הרשמי פרופ' דוד האן שביקש למנות לתפקיד את השופטת בדימוס ורדה אלשיך או את פרופ' אמיר ברנע, גבי טרבלסי או רו"ח חן ברדיצ'ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות