אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דומיניק שטראוס־קאהן ילמד את קובה לעשות עסקים צילום: רויטרס

דומיניק שטראוס־קאהן ילמד את קובה לעשות עסקים

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר יסייע לנשיא ראול קסטרו לבנות יחסים עסקיים עם ארה"ב

15.07.2015, 22:43 | שירות כלכליסט

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר דומיניק שטראוס־קאהן, שזוכה לאחרונה מהפעלה של רשת זנות, מחפש את הדרך לחזור לזירה הציבורית בארצו, ובינתיים עוסק בעבודות מזדמנות שאותן משיג בזכות קשריו הענפים. בין היתר, הוא צפוי לייעץ לממשלתו הקומוניסטית של שליט קובה, ראול קסטרו, במאמציה לחדש את הקשרים העסקיים בין המדינה הקריבית לארה"ב — כך לדברי מקורות צרפתיים שצוטטו במהדורה האירופית של מגזין "פוליטיקו".

קראו עוד בכלכליסט

 קובה וארה"ב סיימו השנה את הנתק ביחסיהן, ביוזמתו של הנשיא אובמה, לאחר כ־55 שנים שבהן ארצות הברית הטילה אמברגו על קובה. שטראוס־קאהן, התפרנס לאחרונה מעבודות נוצצות הרבה פחות מתפקידו הקודם באחד המוסדות הפיננסים המשפיעים בעולם. כך למשל, הוא עסק בכתיבת נאומים לממשלת סרביה והקים כמה מיזמים פיננסיים כושלים.

תיירים אמריקאים בהוואנה בירת קובה, צילום: איי.אף.פי תיירים אמריקאים בהוואנה בירת קובה | צילום: איי.אף.פי תיירים אמריקאים בהוואנה בירת קובה, צילום: איי.אף.פי

לאחרונה, השתמש שטראוס־קאהן, שהיה האדריכל של החילוץ הראשון ליוון ב־2010, במשבר היווני כדי לחזור לכותרות. ביוני הוא העלה מסמך תחת הכותרת "לומדים מטעויות" לחשבון הטוויטר שלו, שבו הוא פירט את מה שהגדיר כטעויות של היורשת שלו בתפקיד יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד והציע לבחון מחדש את פריסת החוב של יוון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות