אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקנס נשאר בתוקף: ביהמ”ש דחה את טענות גינדי נגד הרשות להגנת הצרכן צילום: אלי דסה

הקנס נשאר בתוקף: ביהמ”ש דחה את טענות גינדי נגד הרשות להגנת הצרכן

העליון דחה עתירה של גינדי החזקות בה ביקשה לבטל קנס כספי משום שהיועצת המשפטית של הרשות ציינה את קיומו בתוכנית טלוויזיה

16.07.2015, 08:21 | דותן לוי

בית המשפט העליון דחה עתירה של חברת גינדי החזקות בו היא ביקשה לבטל קנס כספי שהוטל עליה על ידי הרשות להגנת הצרכן בגלל שהיועצת המשפטית של הרשות ציינה את קיום הקנס בראיון בתוכנית הטלוויזיה "לילה כלכלי".

קראו עוד בכלכליסט

לטענת גינדי, הרשות להגנת הצרכן לא היתה רשאית לפרסם את שמה לפני שהתקבלה החלטה להטיל עליה עיצום כספי, היות ומועד הפרסום היה בטרם ניתנה לה הזכות לערער. בעקבות זאת, דרשו בחברת גינדי להפסיק את ההליך המנהלי נגדם על מנת להפחית את הפגיעה שנוצרה בעקבות הפרסום בתוכנית. עוד ביקשו בעתירה כי הדיון בה יתקיים בדלתיים סגורות וכי פרטיה ייאסרו בפרסום. בית המשפט, כאמור, דחה את העתירה בטענה כי היא הוגשה במועד מוקדם מדי, ויש להגישה לאחר שההחלטה להטיל עליה את הקנס תהיה ודאית וסופית.

האחים גינדי: מימין - רועי, גיא, אבי, ליטל ומנחם גינדי, צילום: אוראל כהן האחים גינדי: מימין - רועי, גיא, אבי, ליטל ומנחם גינדי | צילום: אוראל כהן האחים גינדי: מימין - רועי, גיא, אבי, ליטל ומנחם גינדי, צילום: אוראל כהן

הקנס המדובר מוטל על חברות אשר קיים חשש כי עברו על חוק הגנת הצרכן. במקרה של גינדי פנה היועץ המשפטי במשרד הבינוי אלעזר במברגר לממונה על הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן במשרד הכלכלה בדרישה להתערבותה בקמפיין הפרסומי של החברה בכרמי גת. הסיבה לפנייתו היא שגינדי שיווקה את הפרויקט תחת הסיסמה "דירה של גינדי במחיר מטרה", אף שהפרויקט לא מוקם על קרקע שבה זכתה גינדי במסגרת המבצע הממשלתי של מחיר מטרה. בעקבות הפנייה הוטל על גינדי קנס בהיקף של 1.95 מיליון שקל.

לדברי עו"ד אלה צ'רטוק־הרכבי, המובילה את תחום הרגולציה הצרכנית במשרד עמית פולק מטלון ושות’, בינואר השנה נכנס לתוקף תיקון לחוק הגנת הצרכן ובמרץ הוטל העיצום על גינדי. החוק מאפשר לחברה 45 ימים לערער לרשות ולאחר מכן אם היא אינה מרוצה מההחלטה היא יכולה לערער לבית משפט השלום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות