אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלכסנדר גרנובסקי יוצא מישראל: מעביר את כל השקעותיו לגרגורי גורטובוי

אלכסנדר גרנובסקי יוצא מישראל: מעביר את כל השקעותיו לגרגורי גורטובוי

גרנובסקי נכנס לישראל בשנת 2007, כשההשקעה הגדולה שלו היתה רכישת וילי פוד מהאחים ויליגר ב-2014 תמורת 268 מיליון שקל. החברות של גרנובסקי דיווחו כי הועברה השליטה בחברת האחזקות של גרנובסקי, ישראל 18, וכי "לא נמסרו פרטים בדבר התמורה של העסקה ולוח תשלומי התמורה"

16.07.2015, 09:31 | גיל קליאן וגולן חזני

אלכסנדר גרנובסקי מסיים את המעורבות שלו בשוק הישראלי - החברות הבורסאיות שבשליטתו, בי.ג'י.אי וחברת וילי פוד, דיווחו הבוקר (ה') על העברת השליטה בחברת האחזקות של גרנובסקי - ישראל 18. החברות דיווחו כי השליטה הועברה לידי גרגורי גורטובוי, שלפי הדיווח הוא "אזרח ישראלי המתגורר באוקראינה, שהינו איש עסקים ובנקאי".

קראו עוד בכלכליסט

החברות ציינו כי בהודעה שקיבלו מטעם ישראל 18 - החברה באמצעותה מחזיק גרנובסקי את מניות השליטה בחברות הציבוריות בתל אביב, "לא נמסרו פרטים בדבר התמורה של העסקה ולוח תשלומי התמורה".

גרנובסקי נכנס לעסקים בישראל ב־2007. הוא בנה פירמידה באמצעות בי.ג'י.איי, שדרכה רכש 25% מאמבלייז, כשעוד 20% רכש באופן פרטי. במרץ 2014 רכש גרנובסקי את השליטה בווילי פוד מידי האחים צבי ויוסי ויליגר באמצעות חברת אמבלייז תמורת כ־268 מיליון שקל.

גרנובסקי חייב 51 מיליון שקל לנפתלי שני וקרן פורטיסימו ו-7 מיליון שקל לצבי בארינבוים ממנו רכש את בי.ג'י.איי. החברות דיווחו היום עוד, כי כחלק מההסכמות בין גרנובסקי לגורטובוי - הוא יסדיר את חובות אלה והן לא יועברו לבעל השליטה החדש.

גורטובוי מחזיק בחברת יעוץ באוקראינה בשם GHP GROUP UKRANE ובעבר שימש כיו"ר ומנכ"ל קרן רנסאנס קפיטל אוקראינה. בינו לבין גרנובסקי קיימת היכרות שהביאה את העיסקה. גורטבוי מחזיק בדירה בצפון תל אביב וזוהי השקעה ראשונה שלו בארץ.

עוה"ד מני גורמן ולבנת עין שי ממשרד שטיינמץ הרינג גורמן מלווים את גרגורי גורטובוי.

גרגורי גורטובוי. הבעלים החדש של וילי פוד, צילום: business.dk גרגורי גורטובוי. הבעלים החדש של וילי פוד | צילום: business.dk גרגורי גורטובוי. הבעלים החדש של וילי פוד, צילום: business.dk

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות