אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לרוד שואו: שפיר במו"מ לרכישת חברת ש.כהן צילום: רודי אלמוג

בלעדי לכלכליסט

בדרך לרוד שואו: שפיר במו"מ לרכישת חברת ש.כהן

לקראת גיוס חוב של 300 מיליון שקל מודיעה שפיר כי היא מנהלת מגעים לרכישת 70% ממניות חברה תעשייתית. ש. כהן מחזיקה בין היתר במפעל חיתוך של פחים וברזל לתעשייה ולבנייה, ומשווקת מוצרי גבס

16.07.2015, 10:32 | אורן פרוינד וגולן חזני

שפיר הנדסה שבשליטת האחים שפירא מנהלת מו"מ לרכישת חברה תעשייתית העוסקת בברזל וגבס. בדיווח שהוציאה שפיר לא מצויין שם החברה הנרכשת וסכום הרכישה, אולם ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בחברת ש.כהן מאזור התעשיה ראם שבבעלות האחים כהן.

קראו עוד בכלכליסט

ש. כהן מחזיקה מפעל חיתוך של פחים וברזל לתעשייה ולבנייה, מפעל ניצבים ומסלולים לבנייה קלה ולשיווק של מוצרי גבס ומפעל לעיבוד ברזל בניין. לפני שנתיים הפסיקה הקבוצה את פעילות מפעל הבידוד בקרית גת, שהיה היצרן היחיד בארץ של צמר סלעים וצמר זכוכית - חומרי גלם המשמשים לבידוד תרמי ואקוסטי. החברה הוקמה ב-1962 על ידי שלמה כהן ואחיו עוזי כהן שהצטרף בהמשך.

על פי הפרטים שכן מוצגים בדיווח של שפיר, המו"מ מתנהל לרכישה של 70% ממניות החברה, כאשר ה-30% הנותרים יישארו בידי בעלי המניות הקיימים עם אופציה למכירה לשפיר בהמשך. היקף המכירות של ש.כהן ב-2014 עמד על 460 מיליון שקל כך שסכום הרכישה צפוי לעמוד על יותר מ-100 מיליון דולר.

שפיר הוציאה את הדיווח על המו"מ מטעמי זהירות, כיוון שבימים אלו היא מתחילה רוד שואו לקראת גיוס חוב של 300 מיליון שקל.

עוד עדכנה שפיר הנדסה כי במידה שהמו"מ יבשיל לכדי עסקה היא תזרים הון התחלתי של 20 מיליון שקל לצורך הגדלת ההון החוזר של החברה.

שפיר, שפועלת בארבעה מגזרי פעילות: תעשייה, זכיינות, תשתיות ומגורים, נפגעה במהלך הרבעון הראשון בעיקר ממגזר הדירות למגורים, שסבל מעיכוב במסירת הדירות בשנה שעברה בעקבות תכניתו של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד 0% מע"מ.

בהתאם לכללי החשבונאות החברה מכירה בהכנסות רק כאשר הדירות נמסרות בפועל, מה שהביא ברבעון הראשון של 2015 לירידה חדה של 86% (ירידה של 134 מיליון שקל). גם ההכנסות ממגזר התשתיות ירדו בשיעור חד של 33% (ירידה של 84 מיליון שקל) כתוצאה מקיטון בקצב הכרת ההכנסות בפרויקט A1 (קו הרכבת המהיר לירושלים).

סך הכנסותיה של קבוצת שפיר ברבעון הראשון של שנת 2015 הסתכמו בכ-502 מיליון שקל, ירידה של 26%. הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם בכ-61 מיליון שקל, ירידה של 30%.

מימין: הראל שפירא וישראל שפירא, מבעלי השליטה בשפיר הנדסה, צילום: רודי אלמוג מימין: הראל שפירא וישראל שפירא, מבעלי השליטה בשפיר הנדסה | צילום: רודי אלמוג מימין: הראל שפירא וישראל שפירא, מבעלי השליטה בשפיר הנדסה, צילום: רודי אלמוג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות