אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון דוחה טענות מחזיק האג"ח: "עמדנו במגבלות שחלות עלינו בהסדר" צילום: אלכס קולומויסקי

אלון דוחה טענות מחזיק האג"ח: "עמדנו במגבלות שחלות עלינו בהסדר"

נאמני האג"ח של קבוצת אלון טוענים כי רומו במכוון במהלך המגעים להסדר שהושלם ביוני, על חוב של 2.1 מיליארד שקל של אלון למחזיקים

16.07.2015, 13:05 | גולן חזני

קבוצת אלון דוחה על הסף את טענות מחזיקי האג"ח שלה, ואיומם על הסדר החוב של מגה. "החברה דוחה מכל וכל את הרמיזות והאמירות לרבות בגין אחריות אישית על נושאי המשרה והדירקטורים בחברה בנוגע להסתרת המידע מהנאמן ומחזיקי האג"ח", אומרת הקבוצה.

 

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט", שיגרו נאמני האג"ח של קבוצת אלון מכתב חריף לחברה בו טענו כי רומו במכוון במהלך המגעים להסדר שהושלם ביוני, על חוב של 2.1 מיליארד שקל של אלון למחזיקים. הם איימו להעמיד את החוב לפרעון מיידי על בסיס העובדה ש'בי קמעונאות', החברה הבת של אלון, לא עמדה בקובננטים כלפי בנק הפועלים.

מחזיקי האג"ח טענו עוד, כי על שרגא בירן, בעל השליטה באלון, והמנכ"ל אביגדור קפלן, לבחון אפשרויות אחרות לגבי מגה כולל מכירת החברה על בסיס ההצעות שקיבלו לאחרונה. "מן הראוי היה שטענות אלה ייאמרו ביותר זהירות ועל בסיס עובדות ולא השערות ללא בסיס".

שרגא בירן בבהמ"ש, צילום: ענר גרין שרגא בירן בבהמ"ש | צילום: ענר גרין שרגא בירן בבהמ"ש, צילום: ענר גרין

על תגובת הקבוצה חתומה עו"ד אפרת כראזי-גוף ממשרד בירן. היא מציינת כי המחזיקים קיבלו בטוחות "כבדות משקל" במסגרת ההסדר לפרעון החוב, ובנוסף ההסדר מטיל ממילא הגבלות "מסוימות וספיציפיות" על אלון "מעבר למגבלות אלה רשאית החברה לנהל את אלון עפ"י שיקול דעתה" מציינת אלון.

אלון הסכימה לקיים כבר היום (ה') אחה"צ פגישה עם נאמן האג"ח, חברת הרמטיק, כדי להציג עמדותיה, למרות שאיננה רואה בכך דחיפות. אלון מציינת כי תעביר למחזיקי האג"ח חומר נוסף ככל שהתבקש, לאחר הפגישה. עוד מוסיפה החברה כי הגיעה להבנות מול בנק הפועלים לגבי אי העמידה באמות המידה הפיננסיות של 'בי קמעונאות' מול הבנק.

ביום ראשון הקרוב תיערך ישיבת מחזיקי האג"ח עפם החברה. אלון, שבשליטת שרגא בירן (53%) והקיבוצים (47%), התחייבה להעביר במסגרת הנפקת הזכויות של החברה הבת רבוע כחול, 110 מיליון שקל שימשו להצלת מגה. המחזיקים מתנגדים וטוענים כי הדבר יחליש מהותית את אלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות