אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדה התעופה העתידי: מסלולי מטוסים מעל לכבישי העיר הדמייה: Alex Sutton

שדה התעופה העתידי: מסלולי מטוסים מעל לכבישי העיר

אדריכל צעיר מלונדון הכין תוכנית לשדה תעופה מעל רחובות ותעלות בשטוקהולם. לדבריו, המטרה היא להקל את הלחץ בשדות התעופה וגם "לאתגר את האופי החדגוני והשגרתי של תעשיית התעופה"

17.07.2015, 09:24 | שירות כלכליסט

מי צריך מסלול המראה שלישי בהית'רו כאשר מטוסים יכולים להמריא ולנחות באמצע העיר? זה הרעיון מאחורי היוזמה של האדריכל אלכס סוטון, שעיצב שדה תעופה העומד מעל רחובות ותעלות שטוקהולם.

סוטון בן ה-25 הוא בוגר מכללת ברטלט לאדריכלות בלונדון. לדבריו, המטרה היא להקל את הלחץ בשדות התעופה וגם לאתגר את האופי ה"חדגוני והשגרתי" של תעשיית התעופה. סוטון סבור שניתן לשלב את שדות התעופה במרקם האורבני

המודרני כחלק מהתשתית באמצעות מסלולים קצרים ומיקרו-טרמינלים.

ההצעה, שזיכתה אותו בציון לשבח, כוללת מתחם ענקי לשילוח מטען ומסלולים מוגבהים מעל הכבישים לשינוע המטוסים, כך שמנועם יישאר כבוי כדי לאפשר בקרת רעש וצמצום הזיהום.

מערכת תחבורה אישית מהירה (PRT) – הכוללת קרונות אישיים ועמדות לבידוק עצמי של כבודה, יסייעו לנוסעים לנווט בשדה התעופה.

סוטון, שסיים את לימודיו בחודש שעבר, אמר לעיתון "טלגרף": "מאז שהייתי ילד, התעניינתי בתעופה ובשדות תעופה. בפרויקט הסיכום שלי חקרתי את הרעיון של מטוסים ושדות תעופה ידידותיים לסביבה, ואת האופן שבו הם יכולים לפעול בשילוב עם אזור עירוני וכן האם על שדות התעופה להפוך לערי ענק או שמא יש לפרקן ליחידות קטנות המשולבות בנוף האורבני שבהן לא רק הנוסעים יכולים להשתמש".

הדמיית שדה התעופה העירוני בשטוקהולם

 , הדמייה: Alex Sutton הדמייה: Alex Sutton  , הדמייה: Alex Sutton
 , הדמייה: Alex Sutton הדמייה: Alex Sutton  , הדמייה: Alex Sutton
 , הדמייה: Alex Sutton הדמייה: Alex Sutton  , הדמייה: Alex Sutton
 , הדמייה: Alex Sutton הדמייה: Alex Sutton  , הדמייה: Alex Sutton

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
איזה אח
הצעה כזו חוטפים ובורחים אף אחד פה לא קלט את הייתכנות שלה לכל המגיבים השנונים- תקראו את ההסבר שלו לפרויקט ותבינו שכל המערכת היא מיסעות שמשנעות את המטוסים ללא מנוע מותנע בטרמינל ובין הבניינים ומשם משונעים למסלול ההמראה שנמצא מרוחק לכן אין רעש ו/או סכנת רעידה ושקיעה בנחיתה. מעבר לזה הפרויקט מוגדר כאוטופיה הבנת הנקרא..
@  |  01.09.15
19.
לפני שכולם קוטלים
הבחור מביא כאן הצעה אף אחד לא בנה או אישר אותה עדיין לא כדאי אפילו לתת קרדיט על רעיון ועל השקעה גראפית וויזואלית? למה תמיד הרוע והאנטי בלי סיבה? הוא השקיע בפרויקט ונכון שיהיו הרבה שינויים ובעיות לפתרון אך זה כוחה של הצעה להביא רעיון לשולחן ומשם לפתח אותו. חבל שאין לכם שום יכולת לסנן את העוקץ מהביקורת.
סטודנט לאדריכלות  |  31.08.15
לכל התגובות