אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה מעדכנת את התשקיף: צפויה לגייס עד 46 מיליון דולר

אינטק פארמה מעדכנת את התשקיף: צפויה לגייס עד 46 מיליון דולר

חברת הביומד, בניהולו של זאב וייס, פיתחה שיטה להשבחת תרופות קיימות באמצעות שילובן בתוך גלולת אקורדיון

16.07.2015, 17:11 | ניר צליק

אינטק פארמה , יצרנית גלולת האקורדיון, עידכנה את התשקיף לקראת ההנפקה. החברה צפויה לגייס עד 46 מיליון דולר תוך כדי מכירת 4.5 מיליון מניות, כאשר לחתמים ניתנה אופציית חיתום יתר של 675 אלף מניות נוספות. הסכום המקסימלי יגוייס אם אכן תמומש אופציית חיתום היתר. חתמי ההנפקה הם מקסים ורות' קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הביומד, בניהולו של זאב וייס, פיתחה שיטה להשבחת תרופות קיימות באמצעות שילובן בתוך גלולת אקורדיון. גלולה זו היא טכנולוגיה מוגנת פטנט, המאריכה את משך הספיגה של תרופות בחלק העליון של המעי, באמצעות השארתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. מערכת הנשא הייחודית שפיתחה אינטק פארמה עשויה מפולימרים סינתטיים ומקופלת לתוך קפסולה סטנדרטית. לאחר הגעת הקפסולה לקיבה מופרש האקורדיון ונשאר בקיבה למשך זמן ארוך משמעותית בהשוואה לזמן השהייה של טבליות וקפסולות אחרות בקיבה. התרופה משתחררת שם באופן רציף ומבוקר, ומשם היא עוברת אל חלון הספיגה בחלק העליון של המעי.

נקודה נוספת שנחשפה כעת היא כי החברה עימה היא מקיימת מגעים לשיתוף פעולה בעסקה בעלת פוטנציאל הכנסות של כ-150 מיליון דולר היא ביוג'ן איידק. העסקה עצמה פורסמה באפריל אולם כעת רשות ניירות ערך האמריקאית אילצה את החברה לחשוף כי מדובר בביוג'ן.

טבע ניהלה עד תחילת השנה משא ומתן למסחור התרופה של אינטק פארמה, אבל נסוגה ממנו - כנראה בשל ההערכות כי יעברו עוד כמה שנים עד שהתרופה תגיע לשוק.

מבחינת טבע, ההיגיון בשיתוף פעולה עם אינטק פארמה מתבסס על כך שטבע עצמה כבר פעילה בתחום מערכת העצבים המרכזית עם זריקת הקופקסון שלה המטפלת בטרשת נפוצה, ולכן היא יכולה להשתמש בכוח השיווק שלה כדי לשווק מוצרים נוספים בתחום זה. מאינטק פארמה לא התקבלה תגובה לדברים.

מאחר וטבע היא זו שפעלה לשיתוף פעולה עם אינטק, ניתן להניח כי המוצר שבו משתפת פעולה אינטק עם ביוג'ן הוא אחד ממשפחת המוצרים של הטרשת שיש לחברה, ביניהם Avonex, טקפידרה או טיסאברי.

בינואר קיבלה אינטק פארמה אישור ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להתחיל ניסוי בשלב 3 בגלולת האקורדיון לטיפול במחלת הפרקינסון. אינטק פארמה צפויה לקיים דיונים עם ה־FDA, כדי לגבש פרוטוקול ניסוי אופטימלי, והחברה מעריכה כי התחלת הניסוי תהיה במחצית השנייה של 2015. כספי הגיוס אמורים לממן, בין היתר, את הניסוי שעלותו מוערכת ב־30 מיליון דולר.

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות