אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות פלוס 500 אישרו את המכירה לפלייטק ב-460 מיליון ליש"ט

בעלי מניות פלוס 500 אישרו את המכירה לפלייטק ב-460 מיליון ליש"ט

פלוס 500 סבלה החודש מנפילה חדה בשווי השוק שלה על רקע בעיות רגולטוריות בבריטניה. גם קצב הקליטה של לקוחות חדשים הואט משמעותית

16.07.2015, 17:25 | ניר צליק

אסיפת בעלי המניות של פלוס 500 אישרה את מכירת החברה לפלייטק לפי שווי של 460 מיליון ליש"ט. בכך למעשה ממשיך טדי שגיא את רכישותיו בתחום הפורקס, אחרי רכישת AVAtrade ב-105 מיליון דולר לפני כשבועיים, ואחרי שרכש בחודש אפריל את TradeFX ב-224 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

פלוס 500 סבלה החודש מנפילה חדה בשווי השוק שלה על רקע בעיות רגולטוריות בבריטניה. בדיקה שערכה החברה הובילה למסקנה כי המסמכים שסופקו על ידי לקוחותיה במדינה לא עמדו בדרישות הרגולטור הבריטי, כאשר כמחצית מלקוחותיה בבריטניה הושעו ממסחר עד שייספקו מסמכים חדשים. המשמעות היא כי רבע מהכנסותיה של החברה נמצא בסכנה, כאשר גם קצב הקליטה של לקוחות חדשים הואט משמעותית. החברה הקפיאה כ-40 אלף חשבונות והפשירה מאוחר יותר כ-8,500 חשבונות.

טדי שגיא, בעל השליטה בפלייטק, צילום: ניק קלארק טדי שגיא, בעל השליטה בפלייטק | צילום: ניק קלארק טדי שגיא, בעל השליטה בפלייטק, צילום: ניק קלארק

פלוס 500, חברת המסחר המקוון, פירסמה לפני כשבוע את תוצאות הרבעון השני. החברה רשמה רבעון שני חלש על רקע הבעיות הרגולטוריות של החברה בבריטניה. החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של כ-44.9 מיליון דולר לעומת 45.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

במקביל לקיפאון בהכנסות, רשמה החברה גם ירידה בהכנסות הממוצעות מכל לקוח, שהסתכמו ב-823 דולר, לעומת 1,177 דולר ברבעון המקביל. על רקע עצירת גיוסי הלקוחות החדשים, גם עלתה עלות הגיוס של כל לקוח ל-1,278 דולר לעומת 993 דולר ברבעון המקביל, אולם לא מדובר בנתון מפתיע בעקבות העובדה כי למעשה החברה המשיכה בקמפיינים הפרסומיים שלה ובמשיכת הלקוחות על אף שהיא עצרה את הגיוס של הלקוחות.

את המחצית הראשונה של השנה סיכמה החברה עם הכנסות של 127 מיליון דולר לעומת 106.2 מיליון דולר במחצית המקבילה. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ירד ל-55.8 מיליון דולר לעומת 72 מיליון דולר במחצית המקבילה, על רקע החולשה ברבעון השני. פלוס 500 גם כתבה כי זה היה הרבעון החלש ביותר שלה בשורה התחתונה מאז הנפקתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות