אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין חשפה את כמות הזהב שברשותה, המשקיעים מתקשים להאמין צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark)

סין חשפה את כמות הזהב שברשותה, המשקיעים מתקשים להאמין

לאחר שש שנים של ערפל, המדינה הקומוניסטית הודיעה כי עתודות הזהב שלה זינקו ב-57% בתוך חודש אחד, ל-1,656 טונות; ההערכות בשוק היו להיקף גדול פי שניים

17.07.2015, 21:48 | שירות כלכליסט

סין שמה היום סוף לשש שנים שבהן סירבה לחשוף את עתודות הזהב שברשותה; לפי הנתונים שפרסם הבנק המרכזי בסין, המדינה מחזיקה ב-1,656 טונות זהב, לעומת 1,054 טונות ב-2009 - זינוק של 57%. ארה"ב היא המדינה המחזיקה בכמות הזהב הגדולה בעולם - 8,133 טונות,ואחריה נמצאות גרמניה, איטליה, צרפת - וסין.

הנתונים שפורסמו היו נמוכים מההערכות בשוק - שחלקן נקבו במספרים של 3,500 טונות זהב; ההערכות האלה הסתמכו על כך שסין היא יצרנית הזהב הגדולה בעולם, ונחשבת - יחד עם הודו - לצרכנית הגדולה ביותר של המתכת.

לפי ההודעה של הבנק הסיני, העלייה בעתודות הזהב נרשמה בתוך חודש אחד בלבד - יוני 2015; ואולם לפי הערכות בשוק, הדבר אינו עומד בקנה אחד עם הירידה, בשיעור של 2%, שרנשמה במחיר המתכת הצהובה בתקופה זו.

רוס נורמן, בכיר בחברת הברוקרים Sharps Pixley מלונדון, אמר: "הדבר המעניין בהודעה של הבנק הסיני הוא העיתוי - סין מעוניינת כי קרן המטבע תכריז על היואן כמטבע רזרבה בינלאומי - יחד עם הדולר, הין היפני, היורו והליש"ט הבריטי. הקרן צפויה לקבל החלטה בעניין בהמשך השנה. הכרזה כזו תקדם את מעמדה של סין בשווקים הפיננסיים". סימאונה גאמבאריני, כלכלן בתחום הסחורות ב- Capital Economics בלונדון, הוסיף כי "כדי שהיואן הסיני יקבל מעמד של מטבע רזרבה בינלאומי - על המדינה להציג עתודות זהב מסוימות".

מחיר הזהב ירד היום בפעם השביעית ברציפות; המתכת איבדה 1.1% למחיר של 1,131.9 דולר לאונקיה, הרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל 2010. בסיכום שבועי איבד הזהב 2.3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות