אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים בסין: הבנקים הגדולים הלוו לממשלה 209 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דיווחים בסין: הבנקים הגדולים הלוו לממשלה 209 מיליארד דולר

מדובר בהעברות כסף מצד 17 בנקים מסחריים למוסד ההלוואות הממשלתי הגדול במדינה - זאת במטרה לבלום את הירידות החדות שנרשמו לאחרונה במניות הסיניות

18.07.2015, 18:00 | שירות כלכליסט
הבנקים הגדולים בסין הלוו 1.3 טריליון יואן (209.4 מיליארד דולר) למוסד ההלוואות הממשלתי הגדול במדינה,זאת על מנת לבלום את הירידות החדות שרשמו לאחרונה במניות הסיניות, כך דיווחו אתמול (ו') כלי התקשורת המקומיים. המהלך מדגיש את נחישות הממשלה לתמוך במחירי המניות.

קראו עוד בכלכליסט

המגזין הפיננסי  Caijing דיווח כי לפי מקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם, 17 בנקים מסחריים בסין הזרימו את הכסף לצ'יינה סקיורטיס פייננס (China Securities Finance Corp), זאת לאחר שהבנק המרכזי ציין כי ברצונו להרחיב את המימון למוסד. צ'יינה מרצ'נטס בנק, העביר את הסכום הגדול ביותר - 186 מיליארד יואן, כך לפי הדיווח.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

צ'יינה סקיורטיס פייננס הוא המוסד הפיננסי היחיד שמעניק שירותי הלוואות בריבית קבועה לחברות המסחר הסיניות, ולפיכך נתפס כשחקן מרכזי בניסיונות של הממשלה לבלום את התנודתיות בשוק.

הבורסות בסין צנחו בחודש האחרון בקרוב לשליש ומחקה בסביבות 4 טריליון דולר מהשווי שלה, בין השאר בשל הספקולציות כי הבנק המרכזי בסין מתכנן לסיים את מדיניות ההקלה המוניטארית.

הצניחה בבורסות הובילה למאמצי החילוץ הגדולים ביותר מצד הממשלה, שכללו שורה של מהלכים כמו השעיית הנפקות ואיסור על חברות למכור מניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כל בורסה צריכה מדי פעם גם לרדת.
כל בורסה צריכה מדי פעם גם לרדת, במיוחד אם מחירי המניות נופחו ללא הצדקה בעזרת כסף זול ומינוף מוגזם. המשטר הקומוניסטי בסין כנראה אינו מבין את העיקרון הזה, ולכן הוא מנסה למנוע את המפולת באופן כפוי ומלאכותי. ניסיון זה ללא ספק יכשל, משום שהסוחרים ילמדו לסמוך על התערבות המשטר מכאן ואילך, ולא יתמחרו את הסיכון באופן נכון. כאשר ההתערבות תיפסק המפולת תתחדש, ובמשנה תוקף. יש לציין שהסינים אינם היחידים שמנסים לשווא לשלוט בכוחות השוק, הם רק עושים זאת באופן יותר בוטה מיתר ממשלות העולם. גם האמריקאים ניפחו מחדש את הבורסה שלהם בעזרת הדפסת כסף, וגם שם צפויה מפולת ברגע שהריבית תטפס ומבול הכסף הזול יעצר.
אורן  |  18.07.15