אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלגל ענק תמורת גרין קארד: משקיעים סינים יבנו את המתקן בניו יורק בתקווה לקבל ויזה צילום: perkins eastman

גלגל ענק תמורת גרין קארד: משקיעים סינים יבנו את המתקן בניו יורק בתקווה לקבל ויזה

גלגל הענק בסטטן איילנד יהיה מהגדולים בעולם, במטרה למשוך תיירים בדרך לפסל החירות. עד כה גויסו 170 מיליון דולר מ-300 משקיעים, הצפויים לקבל גרין קארד תוך שנתיים

19.07.2015, 11:17 | שירות כלכליסט
גלגל ענק, מהגדולים בעולם, נבנה כעת בניו יורק במימון חלקי של משקיעים סינים, המקווים להשיג בזכות כך גרין קארד.

המתקן שנבנה בסטטן איילנד, יתנוסס לגובה 192 מטרים לאחר השלמת הבנייה בעוד שנתיים. הוא יכלול 36 תאים שיוכלו להכיל 40 אנשים בכל סיבוב, ובמהלך הסיבוב האיטי ייהנו המבקרים מנופים פנורמיים של קו האופק של ניו יורק.

כרטיס יעלה 35 דולר לאדם, והמטרה היא למשוך את שני מיליון התיירים ששטים בכל שנה במעבורת של סטטן איילנד מעבר לפסל החירות, אך אף פעם לא יורדים ממנה או מבזבזים כסף על האי עצמו. מלבד הגלגל הענק, מתוכננים להיפתח במקום גם קניון אאוטלט, מלון ומסעדות.

בניית הגלגל הענק היא יקרה ועומדת על מעל 500 מיליון דולר. מסיבה זו, פנו היזמים למשקיעים זרים. עם זאת, לא מדובר בסתם משקיעים זרים, אלא בכאלה המעוניינים לנצל את התוכנית לקבל ויזת משקיעים. לפי התוכנית, דרושה השקעה של 500 אלף דולר באזור עם אבטלה גבוהה (או השקעה של מיליון דולר באזור עם שיעור אבטלה נמוך). כמו כן, כל השקעה צריכה ליצור 10 מקומות עבודה. עד כה, גלגל הענק גייס 170 מיליון דולר מ-300 משקיעים סינים. הפרויקט צפוי להעסיק 400 עובדים על בסיס קבוע וליצור 5,000 משרות בבנייה באזור עם שיעור עוני גבוה.

הגלגל הענק המתוכנן בניו יורק. נוף פנורמי של העיר, צילום: perkins eastman הגלגל הענק המתוכנן בניו יורק. נוף פנורמי של העיר | צילום: perkins eastman הגלגל הענק המתוכנן בניו יורק. נוף פנורמי של העיר, צילום: perkins eastman

לדבריו של טראוויס נויס, סמנכ"ל השיווק בניו יורק וויל, החברה שמפתחת את הפרויקט, ויזות זמניות יונפקו למשקיעים בתוך שנה, ולאחר שנתיים המשקיעים והמשפחות שלהם יזכו לגרין קארד קבוע, שיאפשר להם בהמשך להפוך לאזרחים אמריקאים. בנוסף לוויזות, הסינים ירוויחו ריבית של 2.75% על ההשקעה שלהם, שתשולם להם בתוך שש שנים, אם הפרויקט יצליח.

תוכנית ויזות ההשקעה זכתה להצלחה רבה בשנים האחרונות. ב-2014 הונפקו מעל עשרת אלפים ויזות, עלייה מ-800 ב-2007, כך על פי נתוני משרד החוץ האמריקאי. סינים מייצגים את הקבוצה הגדולה ביותר של מקבלי ויזות השקעה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות