אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כונס פוגל אוליגבי מבקש לאשר מכירת משרד הפרסום לאדלר חומסקי צילום: בועז אופנהיים

כונס פוגל אוליגבי מבקש לאשר מכירת משרד הפרסום לאדלר חומסקי

זאת תמורת 6% מהמחזור במשך 7 שנים, אך בקיזוז 450 אלף שקל שלא ישולמו בשנה הראשונה ובכפוף לזכותה התחרטות של אדלר חומסקי למשך 3 חודשים

19.07.2015, 18:39 | ענת רואה

עו"ד בניהו לאבל, כונס הנכסים של משרד הפרסום פוגל אוגילבי, מבקש מבית המשפט לאשר בדחיפות את מכירת פעילות החברה למשרד אדלר חומסקי.  

קראו עוד בכלכליסט

 לדברי עו"ד לאבל, אין כרגע מימון כלשהו להפעלת משרד הפרסום, קופת החברה ריקה והיא ממשיכה לספק שירותים "על אדי הדלק האחרונים שלה", לכן הדחיפות בהעברת הפעילות לגוף שיקלוט אותה ויטול את המושכות.

לפי הכונס, לפני כמה ימים הגיעה אליו פניה – הצעה מחברת פרסום אחרת – שמעוני פינקלטיין – אך אין כרגע זמן לפרסום התמחרות שכן מצב כזה היה גורם מיידית להיעלמות הממכר.

לפי ההסכם שהושג עם אדלר חומסקי, קופת הכינוס תהיה זכאית לקבל 6% ממחזור הפעילות ככל שיעלה על 12 מיליון שקל בשנה (כלומר 720 אלף שקל ומעלה) או 5% ממחזור הפעילות ככל שיפחת מ-12 מיליון שקל, וזאת למעט 450 אלף שקל הראשונים על חשבון התמורה שישארו בידי הרוכשת בגין הוצאות צפויות לטובת המשך פעילות לקוחות פוגל באופן מיטבי.

התמורה, נטען, תשולם מדי רבעון במשך 7 שנים, אולם במשך 3 חודשים תוכל אדלר חומסקי לחזור בה ולבטל את ההתקשרות אם יתברר שהמחזור הכספי של לקוחות פוגל איננו עולה על 9 מיליון שקל לשנה. יצוין כי סעיף הביטול איננו שגרתי, שכן ברור כי במצב של ביטול העסקה ספק אם ניתן יהיה למצוא רוכשת אחרת כך שמי שיפגעו הם הנושים שהחובות כלפיהם עומדים על 23 מיליון שקל לפי הערכות ראשוניות (מתוכם כ-10 מיליון שקל חוב לאדלר חומסקי).

מנכ"ל אדלר חומסקי אורי עיני, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אדלר חומסקי אורי עיני | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אדלר חומסקי אורי עיני, צילום: אוראל כהן

בנוסף, משמעות ההסכם עם אדלר חומסקי היא כי בשנה הקרובה ההסכם כמעט ולא יכניס כסף לקופת הכינוס בשל קיזוז 450 אלף שקל הראשונים, אך לטענת הכונס ככל שהמחזורים ישובו לקדמותם עשוי ההסכם להכניס לקופת הכינוס כ-6 מיליון שקל לאורך 7 השנים הקרובות. לפי הכונס, אכן קיים סיכון כי אדלר חומסקי תבטל את ההסכם אולם במצב כזה לא יורע מצבם של הנושים יותר מהאלטרנטיבה הקיימת כעת.

תועלת נוספת ומיידית הנטענת היא שניתן יהיה לגבות חובות מלקוחות בהיקף 1.6 מיליון שקל.

עו"ד לאבל מפרט כי לפני ימים בודדים פנה אליו פרקליטה של משרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין (שפוגל אוליגבי חייבים לו ככל הידוע כ-5 מיליון שקל), והעלה הצעה מתחרה לרכישת פעילות החברה וזאת בתמורה ל-7.5% מהמחזור, בלא רף מינימום של מחזור כספי.

הכונס מציין כי לא נוהל כלל מו"מ עם המציעה החדשה אך הוא סבור שאין לתת משל לפנייה זו ממספר טעמים: ראשית המשרד אינו נמנה על 20 חברות הפרסום המובילות בישראל, שנית לא מדובר במכירת ציוד או מיטלטלין אלא עובדים ולקוחות שעברו את משוכות המו"מ מול אדלר חומסקי ולא ניתן במחי יד להעבירם למעסיק אחר רק משום שהציע אחוז מסוים גבוה יותר ושלישית מפני שמדובר בהצעת בוסר, פנייה בלבד.

בבקשת הכונס נאמר כי בעלי פוגל אוליגבי, דוד וצביה פוגל, מעודדים את ההתקשרות עם אדלר חומסקי למעט כמה הערות קטנות שהיו להם.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר העביר את בקשת הכונס לתגובת הכנ"ר והחברה בתוך 3 ימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות