אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסמך הסודי של מגה שמנע הערת עסק חי צילום: נמרוד גליקמן

המסמך הסודי של מגה שמנע הערת עסק חי

גיא פרוביזור טוען בכתב תביעה נגד מגה כי זו אישרה את הדו”חות השנתיים של עדן טבע מרקט ללא חתימתו, ולאחר שהעלימה מהם הערת עסק חי. את המסמך ששלחה לרואה החשבון, ובו התחייבות להזרמת כספים, היא סירבה לחשוף בפניו. רו"ח ברזילי: "אני התבקשתי שהמכתב יהיה לעיניי בלבד"

20.07.2015, 08:51 | נורית קדוש

מגה פעלה בדרכים חשאיות כדי למנוע הערת "עסק חי" בדו”חות עדן טבע מרקט (51%) ‑ כך נטען במכתב תביעה שהגיש בשבוע שעבר גיא פרוביזור (49%), מייסד הרשת, בטענה כי אלון רבוע כחול נישלה אותו מחלקו ברשת.

קראו עוד בכלכליסט

כחודשיים בלבד לאחר הסרת הערת העסק החי, פנתה מגה לבית המשפט המחוזי בלוד בבקשה להקפאת הליכים לעדן טבע.

לפי כתב התביעה, בישיבת דירקטוריון שקיימה מגה באפריל לצורך אישור דו”חות עדן טבע מרקט נודע למשתתפים כי משרד רו"ח ברזילי של עדן טבע מרקט השמיט הערת עסק חי מדוחות החברה בעקבות התחייבות להזרמת כספים שהציגה לו מגה במסמך חסוי. מגה סירבה לחשוף את המסמך בפני פרוביזור וג’קי כהן, סמנכ"ל הכספים של עדן טבע, ועל כן סירבו השניים לחתום על הדו”חות הכספיים השנתיים של הרשת.  

מוטי קרן, לשעבר מנכ"ל מגה, צילום: ענר גרין מוטי קרן, לשעבר מנכ"ל מגה | צילום: ענר גרין מוטי קרן, לשעבר מנכ"ל מגה, צילום: ענר גרין

פרוביזור טוען כי ישיבת הדירקטוריון לאישור הדו”חות השנתיים של עדן טבע מרקט נקבעה במקור לשעות אחר הצהריים, והדוחות היו אמורים לכלול הערת עסק חי. בפועל הישיבה נדחתה לשעות הערב המאוחרות, ולדוחות לא צורפה הערת עסק חי. חלק ממשתתפי הישיבה לא היו נוכחים בחדר, אלא עשו זאת טלפונית.

מתמלול ישיבת הדירקטוריון שצורף לכתב התביעה עולה כי מוטי קרן, שכיהן באותם ימים כמנכ"ל מגה וכיו"ר עדן טבע מרקט, פעל כדי למנוע את צירופה של ההערה לדוחות: "טוב, אז בואו נדבר על הערת עסק חי. אנחנו, כדי להימנע מהערת עסק חי, מן הסתם זה מאוד־מאוד חשוב לעדן, כי ברגע שהערת עסק חי, אנחנו מבינים את המשמעויות מבחינת בנקים וכל מיני דברים כאלה. כדי לנסות לפתור את העסק הזה, שמן הסתם מזיק באופן קיצוני לעדן, אז מגה המציאה מכתב לרואה החשבון, אשר הניח... כדי שלא לכלול הערת עסק חי".

קרן סירב להציג את המסמך בפני פרוביזור ובפני כהן. רואת החשבון דפנה ברזילי אמרה: "קיבלתי מכתב שאני התבקשתי שיהיה לעיני בלבד... למגה יש את סיבותיה לתת מכתב לעיניי בלבד".

בעקבות כך סירבו פרוביזור וכהן לאשר את דו”חותיה הכספיים של עדן טבע ל־2014, ומגה בהחלטה חד־צדדית שינתה את זכויות החתימה בעדן טבע מרקט, כך שיתאפשר להסתפק בחתימתו של קרן ושל סמנכ"ל הכספים של מגה בלבד לאישור הדוחות. דו”חות הרבעון הראשון של 2015 לא אושרו על הדירקטוריון של עדן טבע מרקט, כיוון שלא התכנס, והנתונים מוזגו לתוך דוחות מגה.

בדיון בהקפאת ההליכים של עדן טבע, שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בלוד, טען עו"ד עפר צור, המייצג את פרוביזור, כי קבוצת אלון התחייבה להזרים כספים לעדן טבע מרקט. הנאמנת עו”ד דורית לוי־טילר, שמונתה לרשת במסגרת הקפאת ההליכים אמרה בתגובה כי תפעל לאכוף התחייבות זאת. בינתיים היא ביקשה וקיבלה את אישור השופט אילן שילה להאריך את הקפאת ההליכים למשך חודש.

ממגה נמסר: “על כל טענותיו של פרוביזור נגיב בבית המשפט”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות