אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסר הביקוש הכריע: בחגים הקרובים לא תקבלו תלושים של מגה צילום: רוני שיצר

חוסר הביקוש הכריע: בחגים הקרובים לא תקבלו תלושים של מגה

ועדי העובדים מחרימים השנה את הרב-תו של מגה והמכירות אפסיות. מדובר באובדן מכירות המוערך ביותר מ-200 מיליון שקל. מגה: שיווק התווים יימשך

20.07.2015, 07:07 | נורית קדוש

חוסר אמון הצרכנים הכריע: אביגדור קפלן, יו"ר אלון רבוע כחול, המנפיקה את תווי השי רב תו, אמר אתמול בשיחה עם הגופים המוסדיים כי מגה לא תמכור תווים לראש השנה ולחגי תשרי, בעיקר בשל החלטת הוועדים להחרים את תווי הקניה של הרשת.

ממגה נמסר: החברה ממשיכה כרגיל בשיווק התווים לחג הקרוב. אנו מאמינים שעם אישור תוכנית ההבראה וחזרה לפעילות שגרתית של הרשת, גם מכירות התווים יגדלו בהתאם.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר באובדן מכירות המוערך ב־600 מיליון שקל בשנה, כשבתקופה שלקראת חגי תשרי נמכרים למעלה משליש מהתווים. על פי הערכות בענף, הנזק גדול יותר מאובדן מכירות של 200 מיליון שקל: צרכן שקיבל למשל 500 שקלים, ומגיע לממש אותם ברשת, מוציא על פי ההערכות 750 שקל על הקניות לחג, כלומר הוא משלים את הסכום באשראי או מזומן. ללא התווים, צפויים הצרכנים לבצע את הקניות ברשתות מתחרות.

במקביל החלה הנהלת מגה לפעול להשבת אמון הספקים. ל”כלכליסט” נודע כי בניסיון להבטיח אספקת מוצרים לסניפי הרשת בתום תקופת ביניים שבה שילמה לספקים במזומן, החלה הנהלת מגה לתאם פגישות עם אנשי הסחר של הספקים.

בפגישות אלו תנסה הרשת לשכנע את הספקים שביכולתה להבטיח את התשלומים העתידיים לאספקות החל מחודש אוגוסט. זאת לאחר שעם אישור הסדר החוב של מגה בשבוע שעבר, הודיעו חלק מהספקים הגדולים כי לא יספקו לרשת אלא כנגד העמדת בטוחות.

כפי שנחשף ב”כלכליסט”, חתמה מגה על הסכם למכירת עשרה סניפים מתוך 32 הסניפים המפסידים שהחליטה לסגור. לרמי לוי נמכרו סניפי יו חדרה, מגה בעיר אור יהודה, יו חיפה קסטרא, תכלס בבני ברק, יו נצרת, יו יוקנעם, יו סגולה. על פי ההערכות, ישלם לוי על סניפים אלו 35 מיליון שקל. למחסני השוק יימכרו שלושה סניפים: יו באר שבע, יו ירושלים ויו אשדוד תמורת 22 מיליון שקל.

במקביל מנהלת הרשת מו״מ עם גורמים נוספים, ובהם אייל רביד מוויקטורי ורשתות קינג סטור ומיי מרקט במגזר הערבי, למכירת שאר הסניפים. עד השלמת העסקאות תסגור מגה את כל הסניפים כדי שתוכל לפטר את אלף העובדים בהם ולצמצם הוצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
החלטה אומללה של קפלן שכבר הוכיח לכולם את יכולותיו הניהוליות....
קפלן מחרב מקום אחרי מקום ומותיר אדמה חרוכה. אני נדהם בכל פעם מחדש מהשיטה הישראלית שבמיאה עסקים רציניים לקחת מנהלים כושלים, רק בזכות החברים שלהם שדואגים לפרנסתם. מגה הייתה חייבת להנפיק תווי קנייה לחגים תוך מתן ערבות בעלים ברורה למימושם. עכשיו מה שיקרה זה שגם שלא תהיה תחרות, ושופרסל יוכל למכור לוועדים תווי קניה בהנחות זניחות כדי להביא אליו קונים, ומגה תשקע עמוק יותר בביצה של עצמה.
למה מעסיקים אותו?!  |  20.07.15
לכל התגובות