אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש ביטל צו כינוס של אדם שהעלים את זכייתו בפיס צילום: עמית שאבי

ביהמ"ש ביטל צו כינוס של אדם שהעלים את זכייתו בפיס

מוריס חזן חייב לנושים שונים מעל 600 אלף שקל. חקירה העלתה כי הוא מכר את הכרטיס הזוכה לאדם אחר במטרה להסוות את הזכייה. חזן: עלילה שרקמה נגדי מלצרית עמה היה לי רומן

20.07.2015, 10:40 | משה גורלי
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב חנה פלינר קיבלה את בקשתו של הנאמן עו"ד עפר שפירא לביטול צו הכינוס של חייב בשם מוריס חזן בשל ניצולו לרעה. חזן, בן 73, חייב לנושים שונים סכום של 634,485 שקל. בקשתו למתן הפטר נדחתה ממספר טעמים. אחד מהם: העלמת זכייה בפיס, בסכום רבע מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

חקירת הנאמן העלתה שחזן, כדי להסוות את הזכייה, מכר את כרטיס החיש גד במזומן לאדם בשם יוסף צופי ב-196,000 שקל, כלומר בניכוי עמלה. בבדיקה מול מפעל הפיס, התברר שכספי הזכייה שולמו ליקיר צופי בנו של יוסף. הנאמן ביקש לחייב את חזן בתשלום כספי הזכייה, בגלל שהתרחשה תחת היותו תחת צו הכינוס

חובות (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק חובות (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק חובות (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

אל מול גרסה זו, טען חזן שכל סיפור הזכייה הוא עלילה שרקמה נגדו מלצרית בבית האבות העירוני ברמת-גן שבו הוא מתגורר, עמה היה לו קשר רומנטי. השופטת הכריעה לבסוף לטובת גרסת הנאמן. בעיקר בגלל שחזן לא הביא לעדות את צופי, האיש לו מכר לכאורה את הכרטיס, למרות שידע על הגרסה שמסר בתצהיר לנאמן.

לבקשת ביטול צו הכינוס הצטרפו גם נציגי הכנ"ר, בנק הפועלים וחברת כרטיסי האשראי. הבקשה התקבלה לנוכח משקלם המצטבר של מספר עילות בנוסף להסוואת הזכייה, כמו מספר יציאות של החייב מהארץ ללא קבלת היתר מהנאמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות