אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון רבוע כחול מעמידה את תחנות התדלוק דור אלון למכירה; הדירקטריון אישר את ההסדר במגה צילום: עמית שעל

אלון רבוע כחול מעמידה את תחנות התדלוק דור אלון למכירה; הדירקטריון אישר את ההסדר במגה

דור אלון מצטרפת לרשתות תחנות התדלוק סונול וטן שלגביהן מתנהל הליך מכירה. במקביל, אלון חברת הדלק אישרה להזרים לאלון רבוע כחול הלוואות על סך של 110 מיליון שקלים. מדובר על הזרמת הון מעבר להשתתפות המתוכננת של אלון חברת הדלק בהנפקת זכויות של רבוע כחול בהיקף 110 מיליון שקל

20.07.2015, 13:26 | גולן חזני ונורית קדוש

דירקטוריון אלון רבוע הכחול אישר  את ההסדר שאושר בבית המשפט בנושא רשת מגה, בכפוף להסכמת הנהלת בנק דיסקונט להצטרף להסדר כמו כל יתר הבנקים. כמו כן, הוחלט להעמיד למכירה או להכניס שותף לרשת תחנות התדלוק דור אלון.  

קראו עוד בכלכליסט

דור אלון נסחרת בבורסה של ת"א לפי שווי שוק של 492 מיליון שקל. החברה מחזיקה ברשת תחנות התדלוק וכן ברשת החנויות AM:PM. ההחלטה למכור את דור אלון התקבלה מתוך הצורך שנוצר לתמוך במגה, מבלי לפגוע ביציבותה של החברה אלון רבוע כחול. הכנסות דור אלון בשנת 2014 הסתכמו ב-7.9 מיליארד שקל. מדובר בירידה של 3.6% לעומת הכנסות של 8.2 מיליארד שקל ב-2013. הירידה בהכנסות הוסברה זאת בירידה במחירי הדלקים. הרווח הנקי השנתי של דור אלון ירד ב-9.7% ועמד על 41.3 מיליון שקל. ברבעון הרביעי של 2014 החברה עברה להפסד נקי של 300 אלף שקל.

תומכים במגה על חשבון הבנות האחרות? תומכים במגה על חשבון הבנות האחרות? תומכים במגה על חשבון הבנות האחרות?

במקביל, אלון חברת הדלק, בעלת השליטה באלון רבוע כחול הבורסאית, אישרה להזרים לאלון רבוע כחול הלוואות על סך של 110 מיליון שקלים, אשר מתוכם 60 מיליון שקל כהלוואה לזמן ארוך ו-50 מיליון שקל כהלוואת גישור. מדובר על הזרמת הון מעבר להשתתפות המתוכננת של אלון חברת הדלק בהנפקת זכויות של רבוע כחול בהיקף 110 מיליון שקל. סכומים אלו צפוים לשמש את אלון רבוע כחול לתמיכה במגה שמצויה במשבר עמוק.

ההסדר במגה דורש התערבות של כל השכבות בפירמידה של אלון (ראו תרשים מעלה). במסגרת הסדר החוב שגובש, אלון רבוע כחול תזרים למגה 320 מיליון שקל. מחצית הסכום תומר להון של מגה והיתר יהיה חוב נחות שייפרע רק לאחר שמגה תפרע את יתרת חובותיה. בנוסף רבוע כחול תערוב ל־470 מיליון שקל מחובות מגה. קבוצת אלון (אלון חברת הדלק), המחזיקה בשליטה (72%) באלון רבוע כחול, תשתתף בהנפקת זכויות של אלון רבוע וכחול, וכך תזרים לחברה הון. היום כאמור אושר כי אלון חברת הדלק תזרים סכוים נוספים.

על המדף, צילום: דורון גולן על המדף | צילום: דורון גולן על המדף, צילום: דורון גולן

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", כחלק ממאמצים להשיג מזומנים, אלון רבוע כחול מנהלת מגעים למכירת אחזקותיה (49%) בחברת כרטיסי האשראי דיינרס לחברת כאל, המחזיקה ב־51% ממניות דיינרס. אלון רבוע כחול מחזיקה ישירות ב־37% ממניות דיינרס ובאמצעות החברה־הבת (72.2%) דור אלון ב־12% נוספים.

דור אלון מצטרפת לסונול וטן שלגביהן מתנהל הליך מכירה. ההליך בטן נוהל עד לשבוע שעבר מול אלי אלעזרא והופסק. סונול מבוקשת על ידי דודי ויסמן, בעל השליטה לשעבר באלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות