אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות מתקפת ההאקרים: אשלי מדיסון מאפשרת ללקוחות לברוח

בעקבות מתקפת ההאקרים: אשלי מדיסון מאפשרת ללקוחות לברוח

בשבועות הקרובים, מנויים לאתר הבגידות הפופולרי יוכלו למחוק את כל הפרטים שלהם לצמיתות. החברה הציעה בעבר את השירות אבל גבתה על כך תשלום בסך 19 דולר. אבל ללקוחות שנפגעו בפריצה, כמובן, כבר אין פתרון

21.07.2015, 14:30 | נמרוד צוק

חברת ALM הקנדית, מפעילת אתר הבגידות 'אשלי מדיסון' שנפרץ במהלך השבוע שעבר, הודיעה כי היא תאפשר לכל המשתמשים המעוניינים בכך למחוק את כל המידע האישי השמור על שרתיה. שירות זה הוצע בעבר ללקוחות תמורת תשלום חד פעמי של 19 דולר, אבל בעקבות הפריצה, החברה תאפשר לכל הלקוחות להשתמש בשירות בחינם, לזמן מוגבל.

קראו עוד בכלכליסט

אשלי מדיסון אפשר למנויים באתר, גברים ונשים הנמצאים במערכת יחסים מונוגמית, למצוא פרטנרים לבגידה בצורה מקוונת. 

מתוך הפרסומת לאתר הבגידות מתוך הפרסומת לאתר הבגידות 'אשלי מדיסון' מתוך הפרסומת לאתר הבגידות

שירות מחיקת המידע המדובר היה אחד הנושאים שעמדו במרכז הביקורת שהטיחו הפורצים במנהלי האתר. לטענת קבוצת ההאקרים שעמדה מאחורי ההתקפה, ALM הונתה את משתמשיה כאשר טענה ששירות המחיקה שלה מסיר מהשרתים את כל המידע הקשור בהם, אבל בפועל המשיכה לתעד את כל עסקאות האשראי, כולל השמות המלאים והכתובות של הלקוחות. הפורצים מאיימים כעת לפרסם את המידע האישי של כל 37 מיליון לקוחות החברה, במידה ולא תסגור לצמיתות את אשלי מדיסון ואתר נוסף שהיא מפעילה בשם "גברים מבוססים".

ALM הגיבה לטענות הפורצים ואמרה: "בניגוד למידע שהתפרסם בימים האחרונים, התהליך כולל מחיקה מוחלטת של הפרופיל, תמונות שפורסמו במסגרתו וכל ההודעות שהמשתמש שלח למשתמשים אחרים בשירות". החברה הגדירה את הפריצה לשרתיה ואת פרסום המידע שנגנב מהם כאקט של סייבר-טרור, והפנתה אצבע מאשימה לעבר עובדים לשעבר וגורמים שסיפקו בעבר שירותים לחברה.

ראוי כמובן לציין כי במידה וטענות הפורצים נכונות והם אכן מחזיקים במסד הנתונים של החברה, גם אם משתמשים יסירו את המידע שלהם מאשלי מדיסון הדבר לא יגן עליהם כעת - אלא רק מפני פריצות עתידיות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות