אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שב"ס קבע: "הפרת המעצר של רונאל פישר - כשל טכני" צילום: אלכס קולומויסקי

שב"ס קבע: "הפרת המעצר של רונאל פישר - כשל טכני"

בשירות בתי הסוהר טענו אתמול כי פישר הפר את מעצר הבית שלו - והוא זומן לשימוע; לאחר שנבדקו סרטוני מצלמת האבטחה - נקבע כי הוא לא יצא מהבית

21.07.2015, 17:13 | זוהר שחר לוי

קצין שב"ס שערך אתמול (ג') שימוע לעו"ד רונאל פישר לאחר שנטען כי הפר את מעצר הבית שלו קבע כי מצלמות האבטחה מוכיחות כי מדובר בכשל טכני והורה על בדיקת התקן האזיק האלקטרוני שלו.

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי בשב"ס טענו כי פישר הפר את מעצר הבית שלו וזומן בשל כך לשימוע בפני קצין שירות בתי הסוהר ברמלה. זאת, בטרם יוחלט אם להחזירו למעצר בית או לבקש כי ייעצר במתקן כליאה.

לפי הזימון לשימוע של שב"ס פישר יצא ממקום הפיקוח, כלומר מבית חמותו, בלי שקיבל אישור לכך. "בתאריך 18 ביולי", נכתב בזימון, "התקבל חיווי יציאה של 18 דקות ממקום הפיקוח. לאחר בדיקה מדובר בהפרה מהותית והנ"ל יזומן לשימוע".

בתגובה טענו מטעמו של פישר כי לא היתה כל הפרה. לגרסת פישר, המיוצג על ידי עוה"ד פרופ' רון שפירא ודר' קרן שפירא-אטינגר, למן היום הראשון בו יצא למעצר בית נתגלו תקלות באזיק ששידר כביכול הפרעות ויציאה מהבית.

עורכי דינו של פישר, כך נטען, פנו מיד לשב"ס וביקשו לשלוח טכנאי באופן דחוף לבית בו שוהה פישר אך בקשתם לא נענתה. עוד נמסר כי "לאור זאת החליטו עורכי דינו לרשת את הבית בו נמצא פישר,על חשבונו, במצלמות כך שכל תנועה שלו מתועדת 24 שעות ביממה. ביום שישי בערב הגיע סייר של החברה הפועלת מטעם השב"ס וקשורה לאזיק האלקטרוני ולאחר בדיקה קבעה שהאזיק אינו מותקן כהלכה".

במהלך השימוע הוצגו סרטוני מצלמות האבטחה המתעדות את הבית בו שוהה פישר, על סמך תיעוד זה, החליט קצין השב"ס טל שורץ להחזירו לביתו. "טענות המפוקח כי לא עזב את מקום הפיקוח בעת קבלת החיוויים", נכתב בהחלטת שב"ס, "נתמכו בתיעוד ממצלמות שהותקנו בבית, בבדיקת פוליגרף שבוצעה ביוזמת המפוקח ובהערות ששמע המפוקח מאת הטכנאי שהגיע לביתו ביום החיווי האחרון".

רונאל פישר, צילום: אלכס קולומויסקי רונאל פישר | צילום: אלכס קולומויסקי רונאל פישר, צילום: אלכס קולומויסקי

עוד נכתב כי "למפוקח ובאי כוחו טענות כבדות משקל באשר לאופן בו הותקן הציוד במקום הפיקוח, הן מיקום המקלט והן אופן התקנת הצמיד" ולכן "מומלץ לבצע בדיקה קפדנית בעניין זה בהקדם האפשרי שכן אם טענות אלה מוצדקות קיימת סבירות כי ימשיכו להופיע חיוויים, במקום בו לא בוצעו הפרות".

היום במסגרת בירור הנושא בשבס ולאחר שהוצגו סרטוני המצלמות בבית בו שוהה רונאל, קבעו בשב"ס כי רונאל לא הפר כל תנאי ולא יצא את הבית ללא רשות וכי יש מקום לשגר טכנאי שיתקין את האזיק מחדש לאור התקלות שהתגלו בו.

מדי שנה מתגלות מאות תקלות באיזוק האלקטרוני והשבס מחפש פיתרון לבעיה. החברה דרכה פועל שבס ומתחזקת את האזיק האלקטרוני סירבה למסור לעורכי הדין דוחות תקלות הנמצאים ברשותה.

עו"ד פישר, הנאשם במסגרת פרשת פישר בעבירות חמורות של שוחד, שיבוש הליכי חקירה, מרמה והפרת אמונים ועוד, נעצר באפריל ושהה במעצר במשך 3 חודשים.

לאחר שהוגש נגדו כתב האישום, יחד עם מעורבים נוספים, ביקשה המחלקה לחקירות שוטרים להותירו במעצר עד לתום ההליכים נגדו. שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, כרמי מוסק, קיבל את בקשת מח"ש, אך בית המשפט העליון ההפך בתחילת החודש את ההחלטה.

שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, הורה לשחרר את פישר, המיוצג על ידי עוה"ד פרופ' רון שפירא ודר' קרן שפירא-אטינגר, למעצר בית תחת איזוק אלקטרוני תוך שיעבוד נכסיו והפקדת דרכונו – כל אלה כדי למנוע הפרת המעצר וכן ניסיון להימלט מהדין. "החשש שמא ימשיך לפעול משל היה 'חניבעל לקטר' שלא ניתן להשאירו לשנייה ללא השגחה – לא די לעניינו", נימק השופט בהחלטתו.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות