אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח ב-BGI דורשים את שחרור הפיקדון הבנקאי לטובת פירעון החוב צילום: סי די בנק

מחזיקי האג"ח ב-BGI דורשים את שחרור הפיקדון הבנקאי לטובת פירעון החוב

בנק אוסטרי מחזיק ב-10.4 מיליון דולר לטובת הפירעון. במידה שהבנק יחליט להימנע מלשחרר את הסכום - המחזיקים צפויים לפתוח בהליכים משפטיים

21.07.2015, 18:51 | רעות שפיגלמן

אסיפת מחזיקי האג"ח של BGI,שהתקיימה היום, פחות משבוע לאחר העברת השליטה בחברה מידי אלכסנדר גרנובסקי לגרגורי גורטובוי, החליטה להמתין כמה ימים על מנת לראות האם ניתן יהיה לשחרר את הפקדון בבנק באוסטריה – פיקדון על סך 10.4 מיליון דולר באמצעותו אמורה החברה לפרוע את תשלום האג"ח האחרון שלה למחזיקים.  

קראו עוד בכלכליסט

במקרה שהבנק לא ישחרר את הסכום, המחזיקים ינקטו בהליכים משפטיים. מחזיקי האג"ח דורשים מהחברה שליטה וחשיפה מלאה לגבי כל נכסי החברה והתחייבות לכך שהחברה לא תוציא שום סכום מהקופה.

התשלום האחרון למחזיקי האג"ח של BGI הוקדם ממרץ 2016 ליולי 2015. BGI היתה אמורה לשחרר פיקדון מבנק אוסטרי בסכום של מעל 10 מיליון דולר על מנת לפרוע את התשלום. הבנק דרש באמצע החודש לקיים עמו דיונים מראש על מנת לפרוע את הפיקדון והתהליך לא הסתיים בזמן - מה שהוביל לכך שהתשלום טרם שולם. החברה שכרה עו"ד שייצג אותה מול הבנק.

הדח"צית מירב סיגל הודיעה אתמול על התפטרותה מתפקידה בחברה - תפקיד שבו היא מכהנת מאז 2012. סיגל שלחה מכתב לדירקטוריון שבו היא מציינת כי התפטרותה קשורה לשני אירועים: האחד - החלפת השליטה בחברה ושינוי נושאי המשרה. השני - "אי תשלום מוקדם של האג"ח של החברה בהתאם להתחייבויות אשר ניתנה מהבנק בנוגע להעברת הכספים ביום 15 ביולי 2015 וזאת על אף מאמצים של דירקטוריון החברה והנהלתה בהשגת התחייבות זאת מהבנק".

אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי | צילום: אוראל כהן אלכסנדר גרנובסקי, צילום: אוראל כהן

גרנובסקי הודיע בסוף השבוע שעבר על סיום מעורבותו בשוק הישראלי ועל העברת השליטה מהחברות הבורסאיות שבשליטתו, BGI ווילי פוד (גרנובסקי שלט בהן באמצעות חברת האחזקות שלו "ישראל 18"). החברות דיווחו כי השליטה הועברה לידי גרגורי גורטובוי, שלפי הדיווח הוא "אזרח ישראלי המתגורר באוקראינה, שהינו איש עסקים ובנקאי".

גרנובסקי נכנס לעסקים בישראל ב־2007. הוא בנה פירמידה באמצעות בי.ג'י.איי, שדרכה רכש 25% מאמבלייז, כשעוד 20% רכש באופן פרטי. במרץ 2014 רכש גרנובסקי את השליטה בוילי פוד מידי האחים צבי ויוסי ויליגר באמצעות חברת אמבלייז תמורת כ־268 מיליון שקל.

גרנובסקי חייב 51 מיליון שקל לנפתלי שני וקרן פורטיסימו ו-7 מיליון שקל לצבי בארינבוים ממנו רכש את בי.ג'י.איי. החברות דיווחו גם כי כחלק מההסכמות בין גרנובסקי לגורטובוי - הוא יסדיר את חובות אלה והן לא יועברו לבעל השליטה החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות