אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות האשראי התחמשו ביועץ עבור ועדת שטרום

בלעדי לכלכליסט

חברות האשראי התחמשו ביועץ עבור ועדת שטרום

ל"כלכליסט" נודע כי עובדי החברות שכרו את שירותיו של סמנכ"ל הרגולציה לשעבר בהתאחדות התעשיינים. השימוע בוועדה להגברת התחרות בענף החל אתמול עם חברת הלוואות אינטרנטיות

22.07.2015, 08:17 | תומר ורון

עובדי חברות כרטיסי האשראי ממשיכים להיערך לקראת ועדת שטרום, שתעסוק בהגברת התחרות בבנקים ובענף

האשראי. הוועדה צפויה לדון בהפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבעלות של הבנקים, ול"כלכליסט" נודע כי עובדי החברות, שהתאגדו לצורך הוועדה, שכרו את שירותיו של רובי גינל, לשעבר סמנכ"ל רגולציה וכלכלה בהתאחדות התעשיינים, כיועץ כלכלי. זאת לאחר שהם שכרו לפני כשבועיים גם את שירותיו של משרד יחסי הציבור פרו אסטרטגיה שילווה אותם בנושאי הוועדה.

גינל עזב בסוף 2013 את התאחדות התעשיינים לאחר כ־6 שנים בתפקיד ובעברו שימש כמנהל לנושאים כלכליים במשרד ראש הממשלה וכיועץ כלכלי לוועדת הכלכלה בכנסת.

שוק כרטיסי האשראי מתאפיין כיום בריכוזיות ונשלט בידי שלוש חברות, שהן המנפיקות היחידות וגם הסולקות היחידות. יתרה מכך, שלושתן הן חברות־בנות של הבנקים הגדולים: ישראכרט היא בבעלות בנק הפועלים, לאומי קארד בבעלות לאומי (80%) ואילו כאל בבעלות של דיסקונט (71.8%) והבינלאומי (28.2%).

שלב השימוע הציבורי בוועדה נפתח אתמול עם נציגי חברת ההלוואות האינטרנטיות eLoan, שטענו כי המדינה צריכה לתמוך במיזמים מסוגם, כדי שהם יוכלו לגדול ולזכות באמונו של הציבור. "על המדינה להירשם כמלווה בפלטפורמות הלוואות ההמונים, ו/או להעניק ביטוח על שיעור מסוים מהחוב", כתבו בנייר העמדה. "צעד כזה יהיה הכרה מיידית בלגיטימיות של פעולת פלטפורמות כאלה, ויוריד את מרווחי האשראי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות