אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמריקאיות חוזרות לת"א: וורטון ו־JDS ינפיקו בספטמבר צילום: ג'רמי פלדמן

האמריקאיות חוזרות לת"א: וורטון ו־JDS ינפיקו בספטמבר

שתי חברות הנדל"ן היו אמורות לגייס חוב במאי, אך קשיים טכניים והירידות בשוק האג"ח המקומי הביאו לדחייה. עם חידוש העליות בשוק, וורטון הגישה טיוטת תשקיף חסוי ו־JDS תגיש טיוטה במהלך השבוע הבא

22.07.2015, 07:19 | אורן פרוינד

אחרי חודשיים של תנודתיות גבוהה וירידות שערים בשוק האג"ח הישראלי, האג"ח הממשלתיות ומדדי התל הבונד רשמו עלייה של 2.2% בחודש האחרון. מי שעוקבות בדריכות אחרי ההתפתחויות הללו הן חברות הנדל"ן האמריקאיות וורטון פרופרטיז ו־JDS שמחדשות בימים אלו את הנפקות החוב בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות היו אמורות להנפיק בתל אביב במאי האחרון, אולם הן החליטו לדחות אותן בשל הירידות בשוק האג"ח וקשיים טכניים.

וורטון החליפה את מבנה ההנפקה בתל אביב

וורטון פרופרטיז, ענקית הנדל"ן שבבעלות ג'ף סאטון, הגישה לאחרונה טיוטת תשקיף חסויה מתוקנת לרשות ני"ע על בסיס הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של השנה, זאת אחרי שבמאי האחרון הגישה תשקיף לגיוס של 2 מיליארד שקל.

אתמול התקיימה פגישה ברשות בנוגע להנפקה של וורטון במטרה להוציא אותה לפועל לקראת ספטמבר.

ההנפקה של וורטון, שמדורגת AA על ידי S&P מעלות ו־Aa2 על ידי מידרוג, נועדה במקור להחליף ארבע הלוואות מזנין (הלוואות שניתנות מעל חוב בכיר ללא ביטחונות) של 455 מיליון דולר על שלושה נכסים של החברה בניו יורק. אולם הבנקים האמריקאיים, שמחזיקים בחוב הבכיר על הנכסים האלו, לא אישרו את המהלך, וסאטון החליט לבסוף לבצע בעצמו מימון מחדש של 500 מיליון דולר כדי להלחיף שתי הלוואות מזנין על הנכסים העיקריים בפורטפוליו: בניין 717 בשדרה החמישית בניו יורק שעליו ישנה הלוואת מזנין של 315 מיליון דולר בריבית של 9% ובניין 747 במדיסון שעליו ישנה הלוואת מזנין של 30 מיליון דולר בריבית של 7.5%.

כעת, מבנה ההנפקה של וורטון פרופטיז שונה למבנה רגיל שמשתמש בכספי האג"ח לצורך רכישה של נכסים ופיתוח החברה, בדומה למה שעשו יתר חברות הנדל"ן האמריקאיות שהנפיקו בישראל. ייתכן שההנפקה תכיל גם החלפה של הלוואות מזנין אחרות, אולם בהיקף נמוך משמעותית מכפי שהוצע במבנה ההנפקה הקודמת.

JDS רוצה לגייס חוב של 50 מיליון דולר

חברת JDS, יזמת נדל"ן בינונית שפעילה בניו יורק ובמיאמי, מבקשת לגייס 50 מיליון דולר. החברה, בשליטתו של מייקל שטרן, צפויה להגיש בשבוע הבא טיוטת תשקיף מתוקנת על בסיס דו"חות הרבעון הראשון של 2015 במטרה להוציא את ההנפקה לקראת ספטמבר־אוקטובר.

במקרה של JDS ההנפקה התעכבה כיוון שאחד הפרויקטים של החברה בניו יורק ברחוב 57 היה במגעים להלוואה של 700 מיליון דולר שעיכבו את כל הליך ההנפקה בישראל. במהלך יוני חתמה החברה על ההלוואה מחברת הביטוח AIG ומוסדיים אמריקאיים נוספים, מה שמאפשר לה להמשיך את ההנפקה בישראל. חברת JDS מדורגת BBB+ על ידי מעלות, מה שמציב אותה ברף התחתון של החברות האמריקאיות שהגיעו לישראל עד כה.

בניין של וורטון בניו יורק בניין של וורטון בניו יורק בניין של וורטון בניו יורק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות