אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו ופילבר מחכים: משרד התקשורת מעכב את הטלת הקנס על בזק צילום: עמית שעל

נתניהו ופילבר מחכים: משרד התקשורת מעכב את הטלת הקנס על בזק

מנכ"ל משרד התקשורת הקודם התכוון לקנוס את בזק על הפרעה לרפורמה בשוק הקווי. חודשיים מאז שהוחלף, הקנס טרם הוטל

22.07.2015, 08:16 | אופיר דור

משרד התקשורת לא ממהר להכריע בנוגע להטלת קנס של 11.3 מיליון שקל על בזק. רגע לפני פיטוריו בחודש מאי הודיע מנכ"ל משרד התקשורת הקודם אבי ברגר לבזק על כוונתו לקנוס אותה בסכום המרבי הקבוע בחוק בגין הפרעות חמורות למהלך הרפורמה בשוק התקשורת הקווית. לבזק ניתנו 30 יום להגיב על רשימת הטענות ששיגר משרד התקשורת, והיא אכן עשתה זאת לאחר שקיבלה ארכה נוספת של שבועיים. עם זאת, המשרד הממשלתי החליט לדחות בינתיים את הטלת הקנס בניסיון להגיע להבנות עם בזק.

קראו עוד בכלכליסט

מרוצים מהרפורמה

 

המחלוקת נוגעת לסירובה של בזק לפתוח את רשת הטלפוניה הקווית שלה לשימוש מתחרים, בניגוד להוראות הרפורמה. במשרד התקשורת ככל הנראה יסכימו על ביטול הקנס אם תושג פשרה בנושא, שכן בינתיים הרפורמה בשוק התקשורת הקווית מתקדמת היטב: כמעט 100 אלף מנויים עברו לחבילות המשולבות של ספק ותשתית אינטרנט. לכן אין מבחינתה בהילות בהטלת הקנס על בזק בעקבות התנהלותה בעיקר בשלושת החודשים הראשונים לרפורמה: לטענת המשרד היא עיכבה מאוד בתקופה זו את קצב מעבר הלקוחות ממנה אל ספקי האינטרנט.

התנהלות משרד התקשורת בנוגע לקנס מאפיינת את הגישה הפשרנית שמוביל המנכ"ל שלו שלמה פילבר. ברגר הוביל גישה אגרסיבית ותקיפה מול בזק, ואילו פילבר מנסה לייצר דיאלוג ולהגיע להסכמות עם החברה. "אני מאמין בפתרונות חכמים וצודקים ולא במלחמות שבסופו של דבר מי שנפגעים מהן הם הצרכנים", אמר פילבר בהתבטאות פומבית ראשונה בשבוע שעבר. ואולם, בניגוד לטענה המובלעת בדברי פילבר, רוב הגורמים בשוק התקשורת יסכימו כי גישתו של ברגר הניבה תוצאות ברורות, ובזק נאלצה ליישר קו עם הרפורמה ולפתוח את התשתיות שלה לשימוש מתחרים.

בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'. מתכוון להקים ערוץ חדשות | צילום: יובל חן בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ

 

מקלים על בזק

 

ברקע פילבר אינו מתאמץ להפריך את התיאוריות שליוו את כניסתו לתפקיד, שלפיהן ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו פיטר את ברגר ומינה אותו לנוכח רצונו להגן על בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', ששוקל להקים ערוץ חדשות שבו יזכה נתניהו ליחס אוהד.

מאז פיטורי ברגר הספיקו פילבר ונתניהו לאשר את מיזוג בזק ו־yes וכך ויתרו על קלף מיקוח מול בזק באשר לפתיחת הטלפוניה. ברגר סבר כי אם בזק תמשיך להתנגד לפתיחת הטלפוניה, צריך לקדם פירוק שלה לחברת שירותים וחברת תשתית ובוודאי לא לאשר לה מיזוגים. נוסף על כך החל משרד התקשורת לבחון לאחרונה את האפשרות של הסרת ההפרדה המבנית בין בזק לבזק בינלאומי, כך שיבוטלו המגבלות על מכירת חבילות משותפות שלהן.

מבזק נמסר כי “החברה שלחה למשרד התקשורת מענה מקיף להודעתו על כוונתו להטיל עיצום כספי בנושא זה, בו היא מראה שפעלה ללא כל דופי ועל פי כל הכללים. לראיה, השוק הסיטונאי פועל באופן מלא ותקין”.

ממשרד התקשורת נמסר כי הנושא בבדיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כרגיל אצלנו מחוקקים חוקים ותקנות אבל אין אכיפה והשכונה חוגגת
לאחרונה אני נחרד לגלות שוב ושוב ושוב את מנטליות העולם השלישי שאנו חיים בה אם זה רונאל פישר וחבריו מהפרקליטות/ משטרה / בתי משפט / פסיכיאטרים ועוד נבלות ברשת סחיטת הכספים שלו, דרך פינטו ונציבי המשטרה המושחתים, ההנחות והקומבינות שעושים פה לטייקונים ועוד מקורבים, שולה זקן ואולמרט המושחת ועוד ועוד ועוד פרשיות שרק עושות לי חשק להפסיק לשלם מיסים ולעשות מילואים כי כולם פה חוגגים ונחשו מי לא בחגיגה? אנחנו האזרחים הפשוטים שעלינו מיד מפעילים את כל השרירים - אין תספורותת אין הנחות אין נו נו נו אלא ישר בחומרה. צריך להפסיק עם הרכרוכיות והקומבינות ולהתחיל לאכוף חוקים והכי חשוב במדינה מתוקנת להחילם על כולם!
עולם שלישי  |  22.07.15