אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה־מסיבה צילום: אוראל כהן

מגה־מסיבה

הסניפים נסגרים? הגז באדמה? ממרפסת המגה־פנטהאוז של רפי מהודר כל המגה־בעיות מתגמדות

23.07.2015, 08:14 | ארי ליבסקר

הפנטהאוז במגדלי אקירוב של המולטי־מיליונר רפי מהודר, ממציא הטפטפות של נטפים, הפך לשם דבר. בשנים האחרונות עורך מהודר אירועים אקסקלוסיביים, שאליהם מוזמנים בכירים נבחרים מהמשק והאקדמיה. הוא ידוע כמארח אדיב שמפנק ומפתיע את אורחיו, וכפי שאמרה לי אחת האורחות באירוע שנערך בשני בערב: "מי שלא הוזמן לביתו של מהודר צריך לבדוק את עצמו ולשאול אם הוא שייך למועדון הנכון".

המסיבה השבוע ציינה את סיכום השנה של חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב. אחרי שלחשתי לשומר במגדלי אקירוב את הסיסמה הסודית שוגרתי במעלית היישר לקומה ה־34, כשלצדי כמה אנשי שם, ובהם פרופ' יוסף קלפטר, נשיא האוניברסיטה. צלילים משיר של דוד ד'אור קידמו את פניי בכניסה לסלון. כעבור פסע נוסף גיליתי שהצלילים לא בקעו ממערכת השמע המתוחכמת שמנקדת את קירות הבית, אלא מלהקה ווקאלית שחבריה עמדו פזורים בין הספות היקרות.

במרפסת העצומה, ליד הבר, צפיתי בשקיעה יורדת על גוש דן. כה גבוה הפנטהאוז, עד שכלי הרכב בכביש נראו כמו מכוניות צעצוע של נמלים. שיחתי הנעימה עם חלוץ ההייטק הישראלי זהר זיסאפל התגלגלה לנושא שערוריית מגה. "זה כבר הופך לדפוס קבוע. טייקונים לא צריכים להשקיע בקמעונאות", אמר, "אלה אנשי כספים שלא יודעים לנהל מכולת. גם אני לא יודע לנהל מכולת. רמי לוי צמח מהשטח ויודע איך לנהל עסקים כאלה".

עשיר ובריא. סמי סגול, צילום: אוראל כהן עשיר ובריא. סמי סגול | צילום: אוראל כהן עשיר ובריא. סמי סגול, צילום: אוראל כהן

את נפילת מגה חזה בעבר גד פרופר, בעבר מבעלי אסם. "אם מגה לא ימכרו כמה סניפים ויעברו התייעלות בכל הקשור לפיטורי עובדים אז צפויה נפילה", הוא התנבא באוזניי לפני כמה שבועות. בפגישתנו הפעם אמר לי פרופר: "חשוב שמגה תשרוד כי בלי הנוכחות שלה התחרותיות בענף תהיה בעייתית מאוד". במאמר מוסגר הוא הוסיף כי לבנו יש חווה לייצור גבינות עזים אורגניות, וכי עדן טבע מרקט חייבת לו מיליוני שקלים. "אמרתי לבן שלי שלא יסכים לעבוד איתם בהקפה. רק במזומן", אמר. שאלתי אם כך היה מייעץ גם לאסם, והוא ענה: "לאסם הם חייבים סכומים אסטרונומיים. כך שמהם אי אפשר לדרוש כזו דרישה".

בזה אני לא דן. גד פרופר (משמאל), רפי מהודר, יעקב פרנקל, צילום: אוראל כהן בזה אני לא דן. גד פרופר (משמאל), רפי מהודר, יעקב פרנקל | צילום: אוראל כהן בזה אני לא דן. גד פרופר (משמאל), רפי מהודר, יעקב פרנקל, צילום: אוראל כהן

איש שוק ההון והנדל"ן שמואל עטיה הוסיף: "הבעיות שם החלו מהרגע שיעקב גלברד שניהל את הרשת עזב. הוא ידע לנהל. עכשיו הוא רצה לקנות מהם את הרשת והם סירבו, ובסוף נאלצו לשלם יותר כסף ממה שהוא הציע להם".

במטבח של מהודר, שנמצא בחלל אחר של הפנטהאוז, עמלו שני שפים על מתאבני גורמה שהוגשו לאורך הערב. בשלב הנאומים כיכבו מהודר, קלפטר, וגם דקאן הפקולטה למדעים מדויקים פרופ' ירון עוז, שאמר בהרצאתו שלפי תורת היחסות אנשים שטסים יותר בעצם חיים יותר, וכיוון בדבריו אל יו"ר חבר נאמני האוניברסיטה, הנגיד לשעבר פרופ' יעקב פרנקל, שנחת רק יום קודם לכן. כשפרנקל עלה לדבר הוא הרגיע את הנוכחים ואמר כי עתיד הצמיחה העולמית טמון באפריקה. כששאלתי אותו על יוון השיב: "ביוון אין שאלה. יש רק פתרון אחד, רפורמה והפרטה".

מנות הגורמה זרמו, המקהלה הווקאלית שבה לשיר, ובמרפסת שמעתי שיחה בין בעל השליטה בכתר פלסטיק סמי סגול לבין מייסד אמדוקס בועז דותן. סגול אמר שהוא מעוניין למכור את החברה אך חושש שהקונה יהרוס את מפעל חייו. דותן ענה: "אז תקנה את החברה בחזרה". בסוף שניהם הגיעו למסקנה שהכי חשוב זה להיות בריא ועשיר ולא עני וחולה. הסכמתי איתם לחלוטין.

פיצוציות זה סיפור אחר. זהר זיסאפל, צילום: אוראל כהן פיצוציות זה סיפור אחר. זהר זיסאפל | צילום: אוראל כהן פיצוציות זה סיפור אחר. זהר זיסאפל, צילום: אוראל כהן

בסוף הערב שוחחתי עם יאיר רוטלוי, מבעלי חברת הנדל"ן לודזיה. שאלתי אותו אם גם הוא מעורב בכל סיפור הגז, היות שאחיינו ליגד רוטלוי הוא מבעלי השליטה ברציו.

רוטלוי אמר: "אני לא מעורב ברציו אבל מושקע בחברה, ולא מודאג אף על פי שהרגולציה בעייתית. אני בטוח שזה יסתיים בדרך הטובה ביותר לחברות הגז. מה שקורה עכשיו זה רעשי רקע בלבד וחבל שככה דברים מתעכבים, אבל לא נורא".

דבריו החזירו אותי לסיכום השיחה בין סגול ודותן. שום דבר לא נורא, כל עוד אתה זוכר מה חשוב בחיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות