אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוהדים לביהמ"ש: להורות להתאחדות לכדורגל לפרסם את דו"חות הקבוצות צילום: עוז מועלם

האוהדים לביהמ"ש: להורות להתאחדות לכדורגל לפרסם את דו"חות הקבוצות

מקורות בהתאחדות לכדורגל אומרים כי פרסום הדו"חות היא חובה של מינהלת הליגה והחברות בה, קבוצות הכדורגל

22.07.2015, 13:30 | שירות כלכליסט

ארגון היציע, באמצעות משרד עורכי הדין זאב ליאונד ושות', פנו לבית המשפט בבקשה להורות לקבוצות הכדורגל לפרסם את דו"חות ותקציבי קבוצות הכדורגל בליגת העל והליגה העל.  

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי הפועל קטמון. אורן חסון הבטיח שקיפות, צילום: מוטי קמחי אוהדי הפועל קטמון. אורן חסון הבטיח שקיפות | צילום: מוטי קמחי אוהדי הפועל קטמון. אורן חסון הבטיח שקיפות, צילום: מוטי קמחי

"על ההתאחדות לכדורגל לפעול לאלתר בהתאם לסעיפים 15ז' ו-15ח' להוראות תקנון בקרת תקציבים של ההתאחדות לכדורגל, ובכלל זה להורות לכל קבוצות הכדורגל והתאגידים המחזיקים בזכויות הבעלות ו/או הניהול בקבוצות הרשומות בהתאחדות, לפרסם ללא דיחוי נוסף" כתבו האוהדים, שדורשים שקבוצות ליגת העל יפרסמו דו"ח רווח והפסד, דו"ח על תזרים מזומנים על פי כללי החשבונאות המקובלים. כמו גם דין וחשבון על פעילות הקבוצה, שיכלול את כל האירועים החשובים של בפעילותה בעונת המשחקים 2013/14 או שנת 2014.

"על ההתאחדות לקבוע ולפרסם מועד קבוע בשנה קלנדרית בו תחויבנה הקבוצות לפרסם, בכל שנה, את הדוחות הנ"ל, בכל פעם בגין עונת המשחקים ו/או השנה החולפת" אומר עו"ד דור ליאונד.

מההתאחדות לכדורגל לא נמסרה הודעה רשמית אך מקורות בארגון מוסרים כי פרסום הדו"חות היא חובה של מנהלת הליגה והחברות בה, קבוצות הכדורגל. בהתאחדות לכדורגל שלחו בשבועות האחרונים מספר מכתבים המזכירים למנהלת שיש לפרסם את דו"חות הקבוצות, כפי שהמנהלת עצמה אמרה שתעשה. "אני מוכן להתחייב שעד יולי יפורסמו הדו"חות של כל קבוצות ליגת העל באתר שלנו", אמר מנכ"ל מנהלת הכדורגל, אורן חסון, במרץ האחרון בכנס אוהדים שנערך בנתניה.

בהתאחדות לכדורגל רומזים כי אם לא יפורסמו הדו"חות עד ה-31 ביולי, יתחילו להעמיד לדין קבוצות.

ב-2012 ההתאחדות לכדורגל אימצה את התיקונים בחוק שהמליצה עליהם וועדת שטרוזמן. בוועדת שטרוזמן ציינו שכל קבוצה בהתאחדות לכדורגל צריכה לפרסם את הדו"חות שלה. בינתיים רק הפועל פתח תקווה פרסמה את הדו"חות לשנת 2013/14.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות