אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרזים מבפנים - אשקלון: היזמים לא חוששים מהשפעות מחיר למשתכן

מכרזים מבפנים - אשקלון: היזמים לא חוששים מהשפעות מחיר למשתכן

ביום שבו אישר קבינט הדיור שורה של צעדים שנועדו להוזיל דירות, שווקו בהצלחה 12 מתחמים במחירי קרקע שמגלמים את מחירי הדירות הנוכחיים

23.07.2015, 08:50 | כלכליסט ומדלן

למרות תוכנית הרחבת מחיר למשתכן שאמורה להוריד את מחירי הדיור, ענף הנדל"ן ממשיך להתנהל כאילו דבר לא ישתנה. ביום שבו קבינט הדיור אישר את סדרת הצעדים שאמורים להבטיח הנחות נרחבות על עשרות אלפי דירות, נסגר בהצלחה גם מכרז לשיווק מאות דירות בשכונת אגמים באשקלון - כל 12 המתחמים שווקו בהצלחה.

 

היזמים לא נתרעו מהתוכניות של הממשלה והמחירים שהציעו על הקרקעות שיקפו צפי למכירת הדירות במחירי השוק הנוכחיים - אף על פי שעד שהן ייבנו אמורות להיות דירות זולות יותר בשוק שיתחרו על רוכשים.

מעבר לשינויים שמתכנן קבינט הדיור, הצלחת המכרז אינה מובנת מאליה גם מפני שארבעה מתוך ששת המכרזים הקודמים באזור נכשלו או נסגרו בהצלחה חלקית בלבד .

בחלק מהמתחמים התפתחו תחרויות צמודות בין המציעים. כך, למשל, חברת אופק שלי זכתה במתחם של 50 יחידות בהתמודדות מול ארבע חברות אחרות, כאשר שלוש הראשונות נפסלו וההצעה הרביעית היתה נמוכה ב־280 שקל לדירה בלבד מההצעה של אופק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
יש למכור אך ורק למשקיעים!! ככה מחירי השכירות יצנחו.........
לפי הקבלנים צריך למכור כמה שיותר למשקיעים כי אז יהיו הרבה דירות להשכרה ומחירי השכירות יירדו. אז בואו נזרום- יש 120,000 עסקאות כל שנה בדירות? בואו נעשה חוק שרק משקיעים יוכלו לקנות. ככה תוך 3 שנים יהיו עוד 360,000 דירות להשכרה ומחירי השכירות יצנחו לא? אההה, בעצם יהיה פה דור שלא יכול לקנות דירה ולגור בבעלות ונאלץ לשכור... בעצם יהיו פה 400,000 שוכרים וגם 360,000 דירות להשכרה לא יעזרו להם... אהההה בכלכלה חשוב גם הביקוש ולא רק ההיצע? אההההה אז בעצם כל דירה שמכרנו למשקיע בהכרח גרמה לכך שזוג צעיר כבר לא יכול לגור בה בבעלות אלא רק בשכירות? אהההההה אז בעצם הביקוש להשכרה יעלה מאוד בגלל החוק הדמיוני הזה? אההההההה עכשיו הבנתי אמנם אני קבלן אינטרסנט שמעוות את המציאות לטובת האינטרסים שלי ושל המשקיעים, אבל כשמסבירים לי לאט אני מבין!
קבלן טיפוסי בישראל  |  23.07.15
לכל התגובות