אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איי.די.או גילתה את ברלין: השלימה הנפקה לפי שווי של 700 מיליון יורו צילום: גלעד קוולרצ'יק

איי.די.או גילתה את ברלין: השלימה הנפקה לפי שווי של 700 מיליון יורו

זרוע הנדל"ן הגרמנית של שיכון ובינוי תחל להיסחר מחר בבורסת פרנקפורט תחת הסימול ADJ. שלמה זוהר, מנכ"ל איי.די.או גרופ: "בכוונתנו להשתמש בכסף שגויס על מנת להמשיך ולהרחיב משמעותית את פעילות החברה בתחום המגורים בברלין"

22.07.2015, 20:12 | אורן פרוינד

חברת איי.די.או השלימה הערב בהצלחה הנפקה ראשונית (IPO) בבורסת פרנקפורט. זרוע הנדל"ן הגרמנית של שיכון ובינוי מקבוצת אריסון גייסה 415 מיליון יורו לפי שווי חברה של 700 מיליון יורו אחרי הכסף.

בהנפקה התקבלו ביקושים של כ- 900 מיליון יורו מרשימה מגוונת של משקיעים מאירופה, אסיה, וארה"ב. מניית החברה תחל להיסחר מחר (ה') בבורסת פרנקפורט תחת הסימול ADJ.

שיכון ובינוי תרשום בעקבות הנפקת החברה הבת רווח של כ-130-120 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

איי.די או גרופ, הנסחרת בישראל בשווי של 1.8 מיליארד שקל, הנפיקה למעשה את החברה הבת בבעלות מלאה שלה איי.די.או פרופרטיז. ההנפקה כללה גם הצעת מכר של 215 מיליון יורו שייכנסו לקופת החברה בישראל. לאחר ההנפקה, בקופת איי.די.או גרופ בישראל יהיו מזומנים בהיקף של 1.16 מיליארד שקל שישרתו חוב של 715 מיליון שקל לסדרות האג"ח שלה.

עם השלמת המהלך, תחזיק איי.די.או גרופ ב-40.7% ממניות איי.די.או פרופרטיס ובהנחת מימוש מלא של אופציית חיתום היתר שניתנה לחתמים, החברה תרד לשיעור אחזקה של 34.8%. שווי החברה שנשקף לחברת איי.די או גרופ בישראל מההנפקה (בהנחת שער יורו של 4.16 שקלים) עומד על 1.63 מיליארד שקל, דיסקאונט של 10% על מחיר השוק הנוכחי שלה בתל אביב.

איי.די.או פרופרטיס מייעדת את תמורת ההנפקה שהתקבלה בידיה להמשך פיתוח תיק הנכסים למגורים שבבעלותה וכן לרכישות חדשות בברלין. בדצמבר האחרון רכשה החברה 5,800 דירות במערב ברלין בשטח כולל של 400 אלף מ"ר ובסכום כולל של 2 מיליארד שקל - עסקה שהגדילה את מספר היח"ד בבעלותה של החברה מכ־8,200 יח"ד לכ־14 אלף יח"ד בשווי כולל של כ־5.5 מיליארד שקל. הכסף ממהנפקה ישמש אותה להמשך ההתרחבות בברלין.

שלמה זוהר, מנכ"ל איי.די.או גרופ, שנמצא בפרנקפורט, אמר בשיחה עם כלכליסט "השלמת ההנפקה ותוצאותיה ממצבות את איי.די.או כחברה נסחרת יחידה הממוקדת בתחום המגורים בברלין. בכוונתנו להשתמש בכסף שגויס על מנת להמשיך ולהרחיב משמעותית את פעילות החברה בתחום זה, ולהמשיך להשיא ערך לבעלי המניות הקיימים והחדשים גם בעתיד".

עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי ויו"ר איי.די.או גרופ, אמר כי "תוצאות החברה, התמקדותה בשוק המגורים בברלין וניהולה המקצועי יאפשרו להמשיך ולהשיא ערך לבעלי המניות והמשקיעים".

דירות להשכרה בברלין דירות להשכרה בברלין דירות להשכרה בברלין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות