אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון מפותל לעקוף את השותף פרוביזור

ניסיון מפותל לעקוף את השותף פרוביזור

נראה שבמגה הבינו גם כי הסכסוך העסקי עם השותף בעדן טבע גיא פרוביזור תקוע, וכי הדרך היחידה להיפטר מרשת המזון האורגני היא באמצעות פניה להקפאת הליכים

23.07.2015, 08:39 | נורית קדוש

את הירידה במכירות ואת הצורך הדחוף במזומנים שתיארו עורכי דינה של מגה בהודעה על משיכת הצעת ההסדר לנושי עדן טבע מרקט חשה מגה היטב עוד לפני הגשת הבקשה להסדר. נראה שבמגה הבינו גם כי הסכסוך העסקי עם השותף בעדן טבע גיא פרוביזור (49%) תקוע, וכי הדרך היחידה להיפטר מרשת המזון האורגני היא באמצעות פניה להקפאת הליכים. אלא שפניה סטנדרטית היתה עשויה להוביל את השופט בתיק לבקש לשמוע גם את עמדת השותף פרוביזור.

קראו עוד בכלכליסט

גיא פרוביזור, צילום: נמרוד גליקמן גיא פרוביזור | צילום: נמרוד גליקמן גיא פרוביזור, צילום: נמרוד גליקמן

במגה ביקשו להימנע מכך, שכן בידי פרוביזור הוכחות לכאורה לכך שהערת עסק חי שהוצמדה לטיוטת דו"חות עדן טבע מרקט ל־2014 נמחקה מהעותק הסופי שאושר בזכות מסמך שהציגה מגה למשרד רואי החשבון של עדן טבע מרקט. בישיבת הדירקטוריון שבמהלכה נידונו הדוחות הסביר מוטי קרן, מנכ"ל מגה ויו"ר עדן טבע מרקט באותם ימים, כי במסמך התחייבה מגה לתמוך במחוייבויות הרשת. בתמלול ישיבת הדירקטוריון שצורף לכתב התביעה שהגיש פרוביזור נגד מגה בשבוע שעבר עולה כי קרן פעל כדי למנוע את צירופה של ההערה לדו"חות.

"אז בואו נדבר על הערת עסק חי", מצוטט קרן בתמלול הישיבה. "כדי לנסות לפתור את העסק הזה, שמן הסתם מזיק באופן קיצוני לעדן, מגה המציאה מכתב לרואה החשבון". לשאלת פרוביזור מה מופיע במכתב, השיב קרן כי "מגה מחוייבת להמשיך לתמוך בעדן כדי שזאת תמשיך להיות עסק חי".

אם היה השופט שומע את הדברים יתכן שהיה מסרב לקבל את בקשת מגה להקפאת הליכים ושולח אותה לממש את התחייבותה, כפי שהציגה אותה לרואי החשבון.

בכדי להמנע מכך, הגישה מגה בקשה להקפאת הליכים יחד עם הסדר חוב, שכעת היא מבקשת להתנער ממנו. אפשרות אחרת היא שכשהגישה את הבקשה להקפאת הליכים לעדן טבע מרקט, העריכה מגה כי נושיה שלה לא יאשרו את הסדר החוב ומגה עצמה תקלע להקפאת הליכים, שתרוקן מתוכן את ההסדר כולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות