אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאנוקס עקפה ציפיות האנליסטים - אך צופה עלייה בהוצאות בהמשך צילם: אוראל כהן

מלאנוקס עקפה ציפיות האנליסטים - אך צופה עלייה בהוצאות בהמשך

הכנסות החברה ברבעון השני עלו ב-11% ל-163.1 מיליון דולר, הרווח הנקי המתואם עמד על 75 סנט למניה; תחזית הרווח לרבעון השלישי - 71 סנט למניה

22.07.2015, 23:52 | ניר צליק

מלאנוקס, יצרנית ציוד הקישור לשרתי מחשב, הכתה את תחזיות השוק ברבעון השני אך צפויה להגדיל את הוצאות התפעול ולכן תחזית הרווח שלה נמוכה מהצפוי. את הרבעון השני סיכמה החברה עם הכנסות של 163.1 מיליון דולר, עלייה של 11% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-36.1 מיליון דולר, 75 סנט, לעומת 28.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ציפיות השוק היו להכנסות של 157.8 מיליון דולר ורווח מתואם של 62 סנט.

אייל ולדמן, צילם: אוראל כהן אייל ולדמן | צילם: אוראל כהן אייל ולדמן, צילם: אוראל כהן

לרבעון השלישי צופה מלאנוקס הכנסות של 165-170 מיליון דולר, שולי רווח גולמי של 71.5%-72.5%, ועלייה של 4%-6% בהוצאות התפעול. אמצע טווח התחזית מעיד על רווח מתואם של 21 מיליון דולר, או 71 סנט למניה, כאשר השוק ציפה לרווח מתואם של 62 סנט למניה. מאחר שמלאנוקס היכתה את התחזיות בפער של 13 סנט ברבעון הנוכחי, קיים פער של 5 סנט בין ציפיות החברה לציפיות השוק ברבעונים השני והשלישי.

ללא החלטתה של מלאנוקס להגדיל את הוצאות התפעול היא היתה עומדת ככל הנראה בציפיות השוק לרבעון הבא; מאחר שמבחינתה מדובר בהשקעה בעתיד החברה, יש להניח כי המשקיעים לא ייחסו חשיבות רבה מדי לתחזית המאכזבת. מלאנוקס עצמה נמחקה לפני כשנה מבורסת תל אביב ונסחרת כיום לפי שווי של 2.16 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מלנוקס-בהשקעות גדולות פרוטוקול אתרנט -הדבר הבא לענקי התקשוורת
כל מאגר מידע בנוי על ארבע טכנולוגיות עיקריות: מחשוב, זיכרונות, אחסון וקישוריות, ומלאנוקס ׁ(MLNX) מתכוונת להוביל את תחום הקישוריות לשלב הבא. באמצע יוני יצאה החברה בהכרזה דרמטית על השקות חדשות. באירוע, שהתקיים בקומת המצפה של המגדל החדש שנבנה במתחם מגדלים התאומים בניו יורק, היו לקוחות רבים, מומחי טכנולוגיה, אנליסטים ואפילו המנטליסט ליאור סושרד שבידר את הנוכחים. אנליסטים ומומחי תקשורת מעריכים כי מלאנוקס הציגה את הפתרונות הכי מהירים ויעילים שיש היום על בסיס פרוטוקול אתרנט (פרוטוקול תקשורת להעברת דאטה בין שרתים) שבו משתמשים במאגרי המידע הגדוליםמובילות מאגרי הדאטה בעולם הן חמש האמריקאיות: פייסבוק (FB), גוגל (GOOG), אפל (AAPL), מיקרוסופט (MSFT) ואמזון (AMZN). בשוק הסיני מדובר בעיקר בעליבאבא (BABA) ובבאידו (BIDU). חברות ישראליות רבות, דוגמת צ'ק פוינט ומלאנוקס, הן שחקניות משמעותיות עם טכנולוגיות מתקדמות לתשתיות מאגרי הדאטה
יצחק , שפלה  |  23.07.15
לכל התגובות