אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייננשל טיימס תימכר תמורת 1.29 מיליארד דולר לניקיי היפנית צילום: בלוברג

פייננשל טיימס תימכר תמורת 1.29 מיליארד דולר לניקיי היפנית

קבוצת התקשורת היפנית עקפה את תאגיד אקסל שפרינגר הגרמני במירוץ לרכישת החברה שמוציאה לאור את העיתון הכלכלי המוביל בבריטניה

23.07.2015, 17:16 | שירות כלכליסט

קבוצת התקשורת היפנית ניקיי הודיעה היום (ה') כי תרכוש את קבוצת התקשורת הבריטית "פייננשל טיימס" (FT), שבבעלותה העיתון "פייננשל טיימס" - בתמורה ל-1.29 מיליארד דולר. הפייננשל טיימס נשלט מזה 58 שנים בידי תאגיד פירסון (Pearson) והוא נחשב לאחד העיתונים הכלכליים המובילים והמשפיעים בעולם. גם בפירסון אישרו את דבר המכירה לניקיי.

מוקדם יותר השבוע דיווחה סוכנות בלומברג כי פירסון מחפשת משקיעים לרכישת העיתון הידוע בצבע דפיו הוורודים, וכי אקסל שפרינגר הגרמנית היא המועמדת המובילה לרכישה. קבוצת פיינשל טיימס מחזיקה גם ב-50% מהחברה המוציאה לאור את העיתון אקונומיסט. עם זאת, העסקה אינה כוללת את רכישת האקונומיסט ואת מטה פיינשל טיימס בלונדון.

קבוצת פייננשל טיימס סיימה את שנת 2014 עם מכירות של 334 מיליון ליש"ט ורווח תפעולי של 24 מיליון ליש"ט. העסקה עם ניקיי היפנית צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של 2015.

בניין הפייננשל טיימס, צילום: בלוברג בניין הפייננשל טיימס | צילום: בלוברג בניין הפייננשל טיימס, צילום: בלוברג

בפיינשל טיימס מועסקים 500 עיתונאים המדווחים מ-50 נקודות ברחבי העולם. הוא יצא לאור לראשונה בלונדון כעיתון בן ארבעה עמודים בשנת 1888. קבוצת ניקיי, המתמחה בפרסומים כלכליים, עוסקת בין היתר בחישוב מדד המניות "ניקיי 225" הנחשב למדד העיקרי בבורסה של טוקיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות