אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל איומים על יוג'ין קנדל: שידור השימוע הפרונטאלי על הגז הופסק זמנית צילום: עמית שעל

בשל איומים על יוג'ין קנדל: שידור השימוע הפרונטאלי על הגז הופסק זמנית

פעילים חברתיים איימו על יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה כי אם יגלו שעבר לעבוד בחברות הגז הם יגישו נגדו תלונה פלילית. במקביל, טענו הפעילים כי בכיר במשרד האנרגיה התפרץ לעברם והטיח כסא ברצפה, וכן נעשו ניסיונות למנוע מהם בכוח לתעד את הדיונים

23.07.2015, 14:09 | ליאור גוטמן

עם תחילת סבב השימוע השני על מתווה הגז, היום (ה') במשרד האנרגיה, הופסק השידור הישיר לאחר שפעילים חברתיים איימו על יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' יוג'ין קנדל כי יעקבו אחריו, ואם יגלו שהוא עבר לעבוד אצל חברות הגז הם יגישו נגדו תלונה פלילית. הפעילים ממטה מאבק הגז טוענים מנגד כי בכיר במשרד האנרגיה התפרץ לעבר אחד החברים, ואף הטיח כסא, ובנוסף נעשו ניסיונות למנוע מהם בכוח את תיעוד הדיונים.  

לצפייה בשידור שימוע הגז, לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

ההצהרה נגד קנדל הובילה לחילופי האשמות בינו לפעילים והדבר הוביל כאמור להפסקת שידור. לאחר כמה דקות השידור המשיך ללא הפרעה. היום מתוכננים לדבר בין השאר נציגים מהתאחדות התעשיינים, רציו ונובל אנרג'י האמריקאית.

מימין: איתן ששינסקי, יובל שטייניץ ויוג מימין: איתן ששינסקי, יובל שטייניץ ויוג'ין קנדל, בהצגת מתווה הגז | צילום: עמית שאבי מימין: איתן ששינסקי, יובל שטייניץ ויוג

ממטה מאבק הגז נמסר כי "במהלך השימוע הציבורי שהתקיים היום, הורה יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' יוג'ין קנדל, להפסיק את דברי נציגי מטה מאבק הגז. חברת מטה המאבק אור-לי בר לב ביקשה לסיים את דבריה, אולם חבר בצוותו של קנדל ובכיר במשרד האנרגיה, קונסטנטין בלוז, התפרץ לעבר חבר מטה מאבק הגז יוסי דורפמן שתיעד את הדברים, ונבלם בידי המאבטח. לאחר מכן, אחז בלוז בכיסא והטיח אותו ברצפת החדר". לטענת מטה המאבק, פרופ' קנדל צילם את חברי מטה המאבק, שתיעדו בעצמם את הקורה בחדר ואף הורה לנוכחים בחדר מטעם משרדי הממשלה השונים לצאת ממנו. בכירה במשרד האנרגיה חטפה את מצלמתו של חבר המטה דורפמן שתיעד את הדברים, והפסיקה במצלמתו את צילום המתרחש.

"השימוע הציבורי הסתיים באותו האופן שבו נראה ההליך שבו נבנה מתווה מונופול הגז. לשימוע הציבורי הוזמנו חברות הגז מקרב מונופול הגז וכן לוביסטים, חברות עסקיות ואנשי עסקים שעובדים עם חברות מונופול הגז. זאת, לאחר חצי שנה שבה ישבו חברי צוות קנדל, שהוקם ללא הסדרה חוקית, עם טייקוני הגז ונציגיהם.  כך נבנה המתווה בחדרים סגורים, ללא שקיפות: בהתחלה מתעלמים מהציבור ואחר כך מצנזרים אותו באלימות", מסכמים שם.

תגובת משרד האנרגיה: "נציגי מטה מאבק הגז הטבעי אשר הגיעו ככל הנראה על מנת לייצר פרובוקציה, לא השמיעו שום טיעון ענייני לגבי מתווה הגז הטבעי, למרות שלשם כך הוזמנו. הנציגים חרגו מהזמן שהוקצה להם וסרבו לצאת לאחר שסיימו דבריהם. חברי הצוות המקצועי סרבו לתת יד לפרובוקציה. לאחר שהנציגים יצאו, השידור נמשך כפי שהיה לאורך כל השימוע ויימשך עד סיומו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות