אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לטבע: הקרן ההולנדית הפעילה "גלולת רעל" כדי להשתלט על מיילן צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci

מכה לטבע: הקרן ההולנדית הפעילה "גלולת רעל" כדי להשתלט על מיילן

מיילן הפכה לחברה הולנדית לפני מספר חודשים וייסדה את גלולת הרעל כדי להימנע ממצב של השתלטות עוינת, כפי שמנסה טבע לעשות בתמורה ל-43 מיליארד דולר. לפי הודעת הקרן בכוונתה לרכוש כ-50% ממניות מיילן

23.07.2015, 14:13 | שי סלינס וניר צליק

מכה לטבע בניסיון ההשתלטות שלה על מיילן: הקרן ההולנדית הודיעה היום (ה') כי היא מפעילה את גלולת הרעל ופועלת על מנת להשתלט על מחצית ממניות מיילן. המהלך נועד להדוף את ניסיון ההשתלטות של טבע על מיילן בתמורה ל-43 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מיילן הפכה לחברה הולנדית לפני מספר חודשים וייסדה את גלולת הרעל כדי להימנע ממצב של השתלטות עוינת, כפי שמנסה טבע לעשות כעת. על פי החוק ההולנדי, הקרן יכולה לרכוש כ-50% ממניות מיילן, וכך למעשה להפעיל "גלולת רעל" שתחסום את טבע מרכישת החברה.

כעת לטבע נותר לפנות לבית המשפט המסחרי בהולנד ולטעון כי דירקטוריון מיילן פועל בניגוד לדעתם של בעלי המניות של החברה. לצורך כך יהיה על טבע להגיש הצעה רשמית לרכישת מיילן.

מהקרן ההולנדית נמסר כי "המהלך פועל לטובת בעלי המניות של מיילן". נציין כי הקרן, לפי הגדרתה, אמורה לדאוג לאינטרסים של כלל בעלי העניין בחברה - ולא רק לאינטרסים של בעלי המניות.

 

מחכים לסוף אוגוסט

לפני מספר ימים פרסמה מיילן עדכון לגבי אסיפת בעלי המניות הקרובה שלה. במהלך האסיפה הזו אמורה להתקיים הצבעה על הצעת הרכש של מיילן לפריגו תמורת 35 מיליארד דולר.

מיילן זקוקה לרוב של 50% מבעלי המניות שלה כדי לאשר את הרכישה של פריגו, כאשר חברת התרופות אבוט, המחזיקה ב־14.5% ממניותיה, כבר הודיעה כי תתמוך בעסקה. טבע, שכבר השקיעה 1.6 מיליארד דולר ברכישת 4.6% ממניות מיילן, טענה כי אם בעלי המניות של מיילן יבחרו לרכוש את פריגו, היא תיסוג מהניסיון לרכוש את מיילן.

משוכה נוספת: אסיפת פריגו

גם אם בעלי המניות של מיילן יאשרו את רכישת פריגו, מיילן ניצבת בפני משוכה נוספת: אסיפת בעלי המניות של פריגו, שם היא זקוקה לאישור של 80% מבעלי המניות לרכישה, על רקע העובדה שדירקטוריון פריגו התנגד לעסקה. אם דירקטוריון פריגו היה מתרצה, היתה זקוקה מיילן לאישורם של כ־50% מבעלי המניות, כך שמדובר במשוכה גבוהה במיוחד.

כעת נותר לראות מה יהיה הצעד הבא של טבע, ואם היא תבקש להעלות את הצעתה לרכוש את מיילן לדיון באסיפת בעלי המניות, או שתפעל להחלפת דירקטוריון מיילן כדי להקל את קבלת ההצעה.

 

מטבע נמסר בתגובה כי "אנו חולקים לחלוטין על הניתוח מפי מיילן ועל החלטתו לממש את אופציית הקנייה שלו, אשר הינם בלתי מבוססים, נסמכים על השערות שגויות ואשר לוקחים סיכון של מניעה מבעלי המניות של מיילן ובעלי עניין אחרים את הערך הגלום בחיבור של טבע ומיילן".

 

"אנו ממשיכים להאמין כי האיחוד המוצע מהווה הזדמנות משכנעת ליצירת ערך וכן יתרונות נוספים לבעלי המניות, לקוחות, מטופלים ועובדים של שתי החברות. אנו מודעים לחוק ההולנדי, כולל היכולת של בעלי המניות של מיילן להתנגד לפעולה זו בבית המשפט, ואנו מוכנים לנקוט בצעדים הנחוצים בזמן המתאים" נמסר מטבע.

  
 , איור: ערן מנדל איור: ערן מנדל  , איור: ערן מנדל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות