אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרתים בקבע? בדקו בעצמכם את גובה מענק הפרישה שתקבלו צילום: ישראל יוסף

משרתים בקבע? בדקו בעצמכם את גובה מענק הפרישה שתקבלו

מפקדי צה"ל יצאו נגד המלצת לוקר לבטל את פנסיית הגישור לאנשי הקבע ולהחליפה במענק חד פעמי. האם מדובר בפגיעה חמורה? המחשבון המצורף מאפשר לכם לבדוק את גובה המענק שיחכה למשתחררי הקבע

24.07.2015, 11:15 | עמרי מילמן

אחת ההמלצות של דו"ח ועדת לוקר שמעוררת את עיקר הסערה היא לבטל את פנסיית הגישור, שמוענקת לאנשי הקבע כיום - פנסיה תקציבית לכל דבר עד לגיל הפרישה, ולהחליפה במענק חד פעמי. בעוד שפנסיית הגישור שניתנת היום לתקופה של כ-20 שנה (מהפרישה שעומדת בממוצע על 47 ועד לגיל 67, אז הפורשים מתחילים לקבל את הפנסיה הצוברת שלהם), המענק יהיה חד פעמי ואמור להספיק לפורשים להתקיים בכבוד ולסייע להם להשתלב בשוק העבודה האזרחי. כאשר הפרישה תהיה מוקדמת יותר (בממוצע בגיל 42) - עד לגיל הפרישה במשק, הם יקבלו, כמו במודל הקיים, את הפנסיה הצוברת שלהם.

לחצו כאן להורדת קובץ אקסל במחשב הביתי כדי לבדוק את גובה המענק

קראו עוד בכלכליסט

מי ששירת במערך הלוחם לאורך שירותו, וישתחרר כמג"ד או מח"ט, או מקבילהם - יזכה בכל מקרה לפנסיית גישור כבר מגיל 42, בעוד שהיום הם זכאים לפנסיית גישור רק מגיל 47. מענקים, במקום פנסיית גישור, יינתנו רק לתומכי הלחימה ולאנשי הקבע שמשרתים במטות ובתפקידים מקצועיים.

שר הביטחון משה בוגי יעלון (מימין) והאלוף במיל שר הביטחון משה בוגי יעלון (מימין) והאלוף במיל' יוחנן לוקר. מי צודק? | צילום: אוראל כהן, ידיעות אחרונות שר הביטחון משה בוגי יעלון (מימין) והאלוף במיל

מערכת הביטחון טוענת כי מדובר בפגיעה חמורה במשרתי הקבע, שתקשה על הצבא לגייס כוח אדם איכותי. זאת בעוד שחברי הוועדה טוענים שמדובר במענק הולם עבור מי שיכול להתחיל קריירה שנייה באמצע חייו, ומדובר בתנאים שבכל מקרה גבוהים וטובים ביחס למשק, כיאה למי שהגן על המדינה. גובה המענק נע בין מאות אלפים למיליוני שקלים, בהתאם למשך השירות, סוג השירות, גיל הפרישה והשכר בשנתיים האחרונות לשירות.

כאמור, "כלכליסט" מאפשר לכם (במחשב הביתי) לבחון בעצמכם את תנאי המענק לפי המאפיינים השונים ולקבל החלטות על סמך בחינת הנתונים.

בכל הנוגע למיסוי המענקים, אם המודל שמציעה ועדת לוקר ייצא לפועל, אמורה להתקבל החלטה ביחד עם משרד הביטחון והאוצר על פיזור המענק עבור מספר שנות מס, כך שלא ייגבה מהפורשים מס על כל הסכום. כאשר רשות המסים מתייחסת לכל הסכום כסכום שהתקבל למשך כמה שנים (גם אם בפועל המענק הגיע בבת אחת), תשלום המס יורד משמעותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
שערוריה ממדרגה ראשונה !! עושק ציבורי בידי הצבא !!
אין אף מגזר במדינת ישראל המקבל תנאים כאלה מופלגים, על אף שיש מגזרים רבים במדינה שעובדים קשה לא פחות. אף יותר מכל מיני קציני מטה וג'ובניקים למיניהם. אני מוציא את הלוחמים מהדיון הזה, כי הם אכן ראויים לכל הטבה. ובמילא בסופו של יום ובעת מלחמה - הם אלו שנותרים ללא ציוד הולם.... הדיון מתייחס אך ורק לשאר אנשי הקבע, ואינספור "אוכלי החינם" שנהנים מתנאים בלתי מתקבלים על הדעת. והכל- על חשבון הציבור. מדוע איש מטה בתפקיד משרדי (מהנדס/כלכלן/משפטן/מנהל לשכה כלשהיא וכד') צריך לפרוש לפנסיה בגיל 42-45 ולקבל עד אחרית ימיו כ-7 מיליון ש"ח על חשבון משלם המיסים ?? מדוע איש כזה זכאי למענק פרישה בגובה של כ-2 מיליון ש"ח ?? (מישהו חשב מה מצב כזה יעשה לשוק הדיור, למשל ??) מה שונה חברי הכלכלן בצבא ממני ?? חוץ מזה שהוא נהנה מחופשות כל שני וחמישי על חשבון מועדון "חבר", רכישת דירות, יציאות לחו"ל, ופרישה בגיל 45... בעוד שאר אזרחי המדינה קורעים תחת נטל המיסים כדי לממן את אותן פנסיות מנופחות !! אין אף אחד מאזרחי המדינה שנהנה מתנאים מופלגים כמו אנשי הקבע. למרות שיש עוד אנשים העובדים בסיכון (רופאים ואחיות, למשל - עובדים סביב השעון, חשופים למחלות מדבקות... עבודה שוחקת וקשה. איזה מענק הם מקבלים ?? קדחת ! אחותי רופאה ואני נשוי לאחות. שתיהן בקושי רואות את הבית - לילות. שבתות. חגים. שחיקה אינסופית. משכורת ממוצעת ומטה. שום מענק. שום פרישה מוקדמת. כלום. ופנסיה זעומה ביותר). הצבא עושק את המדינה. שמישהו ישים כבר סוף לחגיגה הזו !!
כלכלן  |  27.07.15
17.
"מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו.."
כשאתם צפיתם בטלויזיה, לפני שנה, אני וחבריי עבדנו. לי לא הייתה בעיה לעבוד, גם לא לחבריי שהשאירו את הילדים, הנשים והגברים בבית. תלוש השכר של אותו החודש היה זהה לחודשים קודמים, שעות העבודה היו כפולות לפחות. אבל זה לא מה שהניע אותנו. הסיפוק היה מטורף. אבל עם סיפוק לא הולכים למכולת. "ארץ אוכלת יושביה"... עם ישראל שתמך ועטף בחום ובאהבה את חיילי צהל כיום מכריז עלינו אוכלי חינם. נכון שיש מקומות שאיכות האנשים לא בשמיים אבל גם העבודה לא מפתה ואין על כל משרה עשרה אנשים שחושקים במשרה. יש מקומות שניתן לקצץ. כמו כל ארגון גדול. זה בטוח. אנשים שכותבים תגובות, ולא רק פה, שתלושות מהמציאות, שמוכיחות עד כמה מערכת החינוך כשלה ויש אנשים כל כך טיפשים שמאמינים לכל תוכן בכתבה. "כמעט לכל קצין יש רכב צמוד", " לימודים חינם +שכר" ועוד... לא קיים ולא נברא. קצינים שמקבלים רכב זה מנוכה משכרם, כמו כל אזרח עם רכב, אלא אם התפקיד דורש רכב. לימודים חינם.? אני מממן כל שנה וכל רגע בלימודים. ומה לגבי השכר? נגדים וקצינים כאחד חיים על שכר מינימלי. השכר טיפה מקבל צורה נורמלית כאשר מוזן לימודים, בדר"כ אחרי 3 שנים לפחות. אם תחשבו את השכר לשעה בפועל יוצא שאנשי הקבע עובדים על 15 שח בערך. ולא חישבתי חודש עם תורנויות וכו'.. הכותב הינו נגד מהנדס במערך הטכנולוגי , שכנראה יגיד שלום יהרסייך ומחרבייך ממ ך יצאו.
שלמה , מרכז  |  26.07.15
16.
אני קוראת לכל המשרתים "כתומכי לחימה" בעורף להפר חוזים ולהתפטר כאות מחאה !
כשהתקבלנו לתפקיד לא אמרו לנו שאנחנו "סוג ב" ועל כן לא מגיע לנו להיות שווים מבין השווים בצבא העם . כשחתמנו על קבע בגיל 21 לא סיננו אותנו בהנחה שבגיל 40 אנחנו נהפוך לעלוקות חסרי תועלת לצבא העם .. מי שאדג להחתים אותנו לשרת את צבא העם במיטב שנות חיינו היה זה צבא הגנה של העם בימים שהמדינה הייתה עם ערכי רעות-ערבות ופירגון הדדי בתוך עמנו אנו כאן. הכושים עשו את שלהם ...כעת אפשר להשליח אותם לתהום וגם להצליף בהם כעושקים וגנבי קופת המדינה ?? זה לא הערכים והמוסריות שאנחנו הקנינו לילדינו כאן . כל משרתי צה"ל בגילאי 30-44 זה דור של ילדים שאותם גידלנו לאהבת הארץ והקדשת חייהם ומיטב שנות חייהם בשרות מתוך בחירה למען בטחון המדינה - תרתי משמע . בצה"ל מעולם לא שאלו את בני באם הוא רוצה לעבור לבסיס בדרום ולראות את ילדיו פעם בשבועיים! משרתי צה"ל בתפקידי מפקדות הינם תומכי לחימה ומהווים "רגליים" לשולחן החוזק והעוצמה של צה"ל בכל מצב ולאורך כל השנים- לא סתם צה"ל נבדל מיתר צבאות העולם.
אימא של משרת בתפקיד תומך לחימה בצה"ל  |  25.07.15
15.
מדוע אין עליהום מתוזמר ורוחבי על כלל מקבלי הפנסיה התקציבית בישראל משרתי הציבור?
הקיצבה הגבוהה ביותר המשולמת במערכת הביטחון עומדת על 67,683 שקל ל-12 גמלאים נוספים המקבלים מעל 60 אלף שקל בחודש !!!! זה לא בסיידר ??? זה מה ששודד את קופת הציבור ??? אבל שר שגמלתו החודשית עומדת על 57,400, כשהגמלה החודשית הממוצעת עומדת על 18,284 שקל לחודש זה בסיידר ??? מדוע אין עליהום מתוזמר ורוחבי על כלל מקבלי הפנסיה התקציבית בישראל העולה מעל 6 מיליארד שח בשנה לקופת המדינה ?? אם יש ממשלת מקבלי הפנסיה התקציבית.. ויש ממשלת צה"ל ...ממשלת מדינת ישראל חייבת לעשות סדררררר רוחבי -עניני-ללא פחד למילוי קופת המדינה .
25.07.15
לכל התגובות