אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדינה בלי תקציב: הדיון בממשלה נדחה פעם נוספת צילום: אוהד צויגנברג

פרסום ראשון

מדינה בלי תקציב: הדיון בממשלה נדחה פעם נוספת

הדיון על אישור מסגרת התקציב היה אמור להתקיים ביום חמישי הבא לאחר שכבר נדחה; אולם הערב נודע כי הוא נדחה שוב, כנראה ל-3 באוגוסט - בשל חילוקי דעות פוליטיים

23.07.2015, 20:40 | עמרי מילמן
אישור מסגרת תקציב המדינה אמור היה להתקיים בישיבת ממשלה ביום חמישי הבא אך היום (ה') נודע ל"כלכליסט" כי תתבצע דחייה נוספת בשל חילוקי דעות פוליטיים.

קראו עוד בכלכליסט

התאריך המקורי לאישור התקציב בממשלה היה אמור לחול היום, כאשר מזכירות הממשלה הפיצה זימון בתחילת החודש לשרים לפנות את כל היום, אך בהמשך, כאשר הבינו בממשלה כי יש חוסר הסכמה מהותי על נושאים רבים, דחו את אישור התקציב ליום חמישי הבא - ה-30 ליולי. כעת אישור הממשלה נדחה בפעם השלישית במספר ימים, ככל הנראה ל-3 באוגוסט, בשל המשך חילוקי הדעות.

משה כחלון, צילום: עומר מסינגר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר

בישיבת הממשלה אמורים לאשר את יעד הגירעון לשנה הנוכחית והבאה, את גובה תקציב הביטחון ממנו נגזרות משמעויות רבות כמו היקף הקיצוץ הרוחבי. תקציב הביטחון, כמו בשנים הקודמות, נמצא כעת בלב הסערה. הפעם לאור המלצות ועדת לוקר שממליצות להגדילו ל-59 מיליארד שקל יחד עם רפורמות מקיפות בשקיפות, במבנה התקציב ובפנסיות התקציביות. בימים אלה מנהל משרד הביטחון קמפיין כנגד ההמלצות בעוד שבאוצר דווקא מרוצים מהן.

החלטה נוספת שתצטרך הממשלה לקבל היא בנוגע להסכמים הקואליציוניים. על פי הערכות האוצר עלותם מוערכת בכ-8.5 מיליארד שקל וכדי לא לחצות את יעד הגירעון של 2.9% (שמגלם עלייה של 0.9% מהמתווה הקבוע בחוק) יצטרכו המפלגות לפרוס את התשלומים על שנתיים.

בנוסף תצטרך הממשלה לאשר את היקף הקיצוץ, הממונה על התקציבים כבר פנה למנכ"לי המשרדים בבקשה למצוא מקורות לקיצוץ 3% מתקציבם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות