אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברלוסקוני הדהים: פוטין רוצה שאהיה שר ברוסיה צילום: אי פי אי

ברלוסקוני הדהים: פוטין רוצה שאהיה שר ברוסיה

ראש ממשלת איטליה לשעבר, שמתמודד עם פרשיות שחיתות בארצו, נשמע במסעדה ברומא חושף לחבריו: "נשיא רוסיה הציע לי להיות שר הכלכלה בממשלתו. אני נמשך לשם"

24.07.2015, 10:39 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, טוען כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הציע לו להתאזרח בארצו ולהפוך לשר הכלכלה בממשלת רוסיה. כך חשף העיתון האיטלקי "לה סטמפה".

 

לפי הדיווח, ברלוסקוני בן ה-78 סיפר זאת לחברים שאיתם בילה במסעדה ברומא. "כאן באיטליה רואים בי פושע. ברוסיה רוצים לתת לי הזדמנות לבנות גשרי זהב, אז אני נמשך לשם", הוא אמר להם. "תחשבו על זה, באיטליה דוחקים אותי לשוליים, אבל פוטין אמרו לי שהוא מוכן לתת לי לא רק אזרחות אלא גם את ראשות משרד הכלכלה הרוסי".

 

ברלוסקוני נחשב בעבר לאיש החזק ביותר באיטליה, אבל בשנים האחרונות נחלש כוחו הפוליטי בעקבות שורה של שערוריות ופרשות שחיתות שבהן הורשע.

פוטין וברלוסקוני הם חברים טובים זה שנים ארוכות. הם כיהנו במקביל כמנהיגי ארצותיהם, אבל גם אחרי שברלוסקוני התפטר מראשות ממשלת איטליה נותרו חברים קרובים. הם מבקרים זה את זה מעת לעת, ורק בחודש שעבר הם נפשו יחד בסיביר.

פוטין וברלוסקוני, צילום: אי פי איי פוטין וברלוסקוני | צילום: אי פי איי פוטין וברלוסקוני, צילום: אי פי איי

דבריו של ברלוסקוני זכו היום לסיקור נרחב באירופה, אבל דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב טען כי אין להתייחס אליהם ברצינות. לדבריו הצעתו של פוטין הייתה רק 

הפגנה "מטאפורית" של תמיכה בברלוסקוני על רקע הקשיים שאיתם הוא מתמודד באיטליה, והצעתו לא הייתה רצינית.

עם זאת, רבים הזכירו היום כי לפני שנתיים דאג פוטין לאזרחות רוסית עבור השחקן הצרפתי ז'ראר דפרדייה, אחרי שמתח ביקורת על מדיניות המסים של צרפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות