אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר התחזק ב-0.2%, היורו איבד 0.4% צילום: רויטרס

הדולר התחזק ב-0.2%, היורו איבד 0.4%

שערו היציג של המטבע האמריקאי נקבע על 3.82 שקלים; כלכלני אגוד: "הזרקור בתקופה הקרובה ישוב להיות על העלאת הריבית המתקרבת בארה"ב"

24.07.2015, 12:56 | שירות כלכליסט

הדולר התחזק היום ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.82 שקלים; היורו איבד 0.4% ושערו היציג נקבע על 4.18 שקלים. בעולם מאבד המטבע האירופי 0.3% לעומת השטר הירוק. אתמול זינק היורו ב-0.8%, והדולר עלה ב-0.2%. בשוק הסחורות הזהב ממשיך לאבד גובה - מחירו יורד ב-1.1% לרמה של 1,084 דולר לאונקיה.

נציגי הטרויקה - הנושים הבינלאומיים של יוון, האיחוד האירופי, הבנק האירופי המרכזי וקרן המטבע - החלו להגיע היום למדינה מוכת החובות, לקראת המו"מ על תוכנית החילוץ השלישית בחמש השנים האחרונות.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

כלכלני בנק אגוד מציינים בסקירתם השבועית כי "לאחר התנודתיות בשבועות האחרונים לאור המשבר היווני, נסחר השבוע הדולר במגמה מעורבת מול המטבעות העיקריים, כאשר מול היורו נחלש מעט הדולר ואילו מול השקל התחזק הדולר. הזרקור בתקופה הקרובה ישוב להיות העלאת הריבית המתקרבת בארה"ב, כאשר להערכתנו במידה והעלאה זו תתרחש בחודשים הקרובים, צפויה התחזקות של הדולר. לדברים שיפורסמו בהודעת הריבית בארה"ב ביום רביעי הקרוב תהיה השפעה רבה על פעילות שוק המט"ח בטווח הקצר. נקודת תמיכה: קרובה היא 3.71 שקלים לדולר ונקודת התנגדות הינה 3.834 שקלים לדולר. בגזרה האירופאת, ציינה השבוע יו"ר קרן המטבע כי ללא מחיקת חלק מהחובות ליוון גם תוכנית נוספת לא תעזור. כעת נותר לראות האם המלווים בראשות גרמניה יהיו מוכנים לכך (עד כה גרמניה סירבה), או שאנו צפויים לסיבוב נוסף של המשבר היווני. נקודות תמיכה: קרובה היא 1.0871 דולרין ליורו, נקודת התנגדות עוממדת על 1.1453 דולרים ליורו".

ב-FXCM ישראל ציינו השבוע כי העובדה שרמת 3.80 שקלים לדולר הוכיחה את עצמה כרמת תמיכה, מעידה על הנטייה הטכנית השורית של הצמד בטווח הקצר, וש"עלייה מעל 3.83 תסלול את הדרך ל-3.85 ותבסס את הצמד בטווח שבין 3.80-3.90".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות