אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש חלופה למיילן: טבע במגעים לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

יש חלופה למיילן: טבע במגעים לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", העסקה, בהיקף של עד 45 מיליארד דולר, עשויה להיחתם כבר מחר. אם תושלם - תבוא עסקה זו במקום רכישת מיילן שהסתבכה. מדובר בניסיון שני של מנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, לרכוש את הפעילות לאחר שגישש בנושא אחרי כניסתו לתפקיד ב-2014

26.07.2015, 07:21 | ניר צליק

טבע מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 45 מיליארד דולר. כך, על פי "וול סטריט ג'ורנל". על פי העיתון, הכרזה על העסקה צפויה כבר מחר (ב'). אם טבע תרכוש את החטיבה, היא תוותר על רכישת מיילן. אלרגן כולה נסחרת לפי שווי של 124 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מכירותיה של החטיבה הגנרית של אלרגן עומדות על כ-9 מיליארד דולר בשנה.

על פי הג'ורנל, עדיין לא הוחלט באופן סופי אילו חלקים מאלרגן תרכוש טבע. כך למשל, מתנהלים דיונים על עסקי הפצת התרופות של אלרגן, המייצרים מכירות של כ-462 מיליון דולר ברבעון. עוד נכתב בג'ורנל, כי לא מדובר בניסיון ראשון של טבע לרכישת פעילותה הגנרית של אלרגן - וכי ויגודמן עצמו ביקש לגשש ולבדוק האם החברה תהיה מוכנה למכור את העסקים אחרי כניסתו לתפקיד בפברואר 2014 - ונדחה.

רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן תהיה מוצא עבור טבע מהיוזמה שלה לרכישת מיילן. טבע הציעה לרכוש את מיילן תמורת 43 מיליארד דולר, ואילו מיילן סירבה להעצת הרכש של טבע. מיילן מנסה להוביל מהלך מקביל לרכישת פריגו תמורת 29 מיליארד דולר, ובסוף השבוע הפעילה את מנגנון "גלולת הרעל" שלה על מנת לחסום את הצעת הרכש של טבע. מנגנון זה מבטיח כי 50% מזכויות ההצבעה באסיפת בעלי המניות של מיילן שאמורה להכריע על הרכישה, יהיו בידי קרן הולנדית שהקימה מיילן - מה שיקל מאוד על מיילן לחסום את ההצעה באסיפת בעלי המניות.

כחלק מההכנה להשתלטות על מיילן, רכשה טבע מניות מיילן בבורסה בסכום כולל של 1.7 מיליארד דולר.

רוברט קורי ממיילן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע
רוברט קורי ממיילן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע צילום: תומי הרפז ו Mannie Garci

הרכישה של טבע מביאה לשיא את המיזוגים והרכישות בענף התרופות השנה. ב-7 החודשים הראשונים של 2015 כבר נחתמו עיסקאות רכישה בענף התרופות בסכום של 180 מיליארד דולר, והרכישה של טבע תעביר את סכום המיזוגים לכ-220 מיליארד דולר, יותר מהשיא שנקבע בשנה שעברה ואשר עמד על 200 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
האם זה טוב לעולם ולישראל ש _טבע משתלטת על שוק התרופות העולמי?
מישהו צריך לעצור את הטרוף, ולהכריח את טבע לחלק דיבידנדים. השתלטות פרושה מונופול שפרושו העלאת מחירים. כשיש מונופול - אין שוק חופשי שהוא נשמת אפו של הקפיטאליזם. די לקפיטליזם החזירי, ואת זה אומר קפיטאליסט קנאי.
חיים  |  26.07.15
לכל התגובות