אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה בתדיראן רוצה בונוס מחשמל - 5.5% מהרווח הנקי צילום: זהר שחר

בעל השליטה בתדיראן רוצה בונוס מחשמל - 5.5% מהרווח הנקי

הבונוס של משה ממרוד יוגבל ל-2.5 מיליון שקל בשנה, ויבוא בנוסף לרכב בעלות 980 אלף שקל, ושכר של 141 אלף שקל בחודש

26.07.2015, 09:27 | גיל קליאן

לאחר שמינה את בתו לסמנכ"ל אסטרטגיה - תפקיד שלא היה קיים עד כה בקבוצת תדיראן, רוצה בעל השליטה בחברה, משה ממרוד, מנגנון בונוס חדש.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי בערב פירסמה החברה פרטים על ההסכם המוצע החדש, לפיו יקבל ממרוד שכר חודשי של 141 אלף שקל ברוטו (שכר שצמוד למדד על בסיס חודשי), רכב בשווי 980 אלף שקל, החזר הוצאות ללא תקרה על אש"ל ואירוח בארץ ובחו"ל, וכן 28 ימי חופש בשנה.

מנגנון הבונוס ייגזר מהרווח הנקי של החברה, בנטרול רווחי הון ממכירת מניות - ויוגבל למענק שנתי מקסימלי של 2.5 מיליון שקל. ממרוד לא יקבל בונוס כלל על רווח נקי של 20 מיליון שקל ומטה, וייקבל את המענק המקסימלי על רווח נקי של 40 מיליון שקל ומעלה. על רווח נקי שבין 20 ל-40 מיליון שקל, יקבל ממרוד 5.5%-6.25% מהרווח הנקי.

מנגנון התשלום הזה מוצע לממרוד למרות שהוא מחזיק 79% ממניות החברה - אחזקה שאמורה לספק לו תמריץ ממשי להצלחת החברה.

משה ממרוד, צילום: זהר שחר משה ממרוד | צילום: זהר שחר משה ממרוד, צילום: זהר שחר

מנתונים שפירסמה החברה עולה, כי אם הסכם השכר של ממרוד היה בתוקף בשנת 2014, עלות שכרו היתה עולה ב-20% ועומדת על 3.4 מיליון שקל.

דירקטוריון החברה ציין כי "ועדת התגמול ודירקטוריון החברה בחנו נתונים השוואתיים אודות דמי הניהול והשכר המשולמים למנכ"לים של חברות ציבוריות בעלות מאפייני פעילות דומים למאפייני הפעילות של החברה ו/או להיקפי הפעילות של החברה, ועל אף שקיים קושי ממשי בניתוח השוואתי של תנאי כהונה אלו (בשל מורכבות מרכיבי התגמול הנהוגים ומיעוט

החברות הציבוריות להן פעילות זהה לפעילות החברה). בהתבסס על בחינת הנתונים ההשוואתיים כאמור, ועדת התגמול והדירקטוריון סבורים כי התגמול למשה ממרוד בהתאם להסכם הניהול החדש, המצוי ברביע העליון של קבוצת ההשוואה, הינו סביר והוגן". החברה לא פירטה מי ביצעה את עבודת ההשוואה, מול אילו חברות בוצעה ההשוואה, ומה הם נתוני ההשוואה המלאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הישראלי המכוער
רק בישראל, בן אדם שעבד קשה כל חייו ( ממרוד התחיל כטכנאי מכונות כביסה בבאר שבע ), פילס את דרכו בצורה ישרה וחוקית ( בשונה מרוב האוכלוסייה במעמדו ), מפרנס כיום מעל 300 משפחות באופן ישיר ועוד לא מעט משפחות באופן עקיף, צריך להתנצל על זה שהוא הצליח, אולי די להסתכל על כל בן אדם עם כסף ולעשות לו לינץ' כאילו הוא גנב אותו מהציבור !!!
26.07.15
7.
חלוקת דיבידנד
מי שמבין טיפה, יודע, שכאשר הוא מחלק דיבידנד זה משפיע ב-2 אופנים : 1. כל בעלי המניות שמחזיקים את המניה הזו מרוויחים ולא רק ממרוד . 2. ברגע שהוא מחלק דיבידנד באופן קבוע -> גורם לאנשים לרצות להחזיק את הנייר שלו -> גורם לביקוש לנייר שמעלה את הערך שלו -> בעלי המניות מרוויחים מהנושא, לא משנה איך תהפכו את זה, אמנם הוא מרוויח מזה, אבל גם כל האחרים מרוויחים יחד איתו...
דוד  |  26.07.15
5.
בונוס חזירי
מוטב כי בעל השליטה אשר מקבל משכורת חודשית שהיא כ25 פעמים משכר מינימום ,ומקבל רכב יוקרתי על מנת לנקר עיניים מוטב כי בכספים אלה ישתמש באלטרנטיבות הבאות. ישקיע את הכספים (ויסתפק ברכב פחות מהודר) בחזרה בחברה ולא יחלוב אותה,או יחלקו בין בעלי המניות, או יגדיל את בעלי משכורת הנמוכות שבחברה.יש לשנות את דפוסי התנהגות בעלי השליטה שלא נגיע למצב של מגה אשר נחלבה גם כאשר יבשו עטיניה.
מיכאל , פ"ת  |  26.07.15
לכל התגובות