אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הדיון בכנסת: הממשלה תקיים דיון מיוחד על מתווה הגז ברביעי בבוקר צילום: אלכס קולומויסקי

רגע לפני הדיון בכנסת: הממשלה תקיים דיון מיוחד על מתווה הגז ברביעי בבוקר

נתניהו ושטייניץ יציגו לממשלה את מתווה הגז שגובש בסמוך לדיון בכנסת; ככל הנראה בשל לוח הזמנים הצפוף יעלה המתווה להצבעה ללא השינויים שמשרד האנרגיה והאוצר שואפים להכניס בעקבות השימוע הציבורי

26.07.2015, 12:54 | ליאור גוטמן

ממשלת ישראל צפויה לקיים ישיבה מיוחדת על טיוטת מתווה הגז הממשלתי כבר ביום רביעי בבוקר. הישיבה אמורה להסתיים בהודעת רה"מ בנימין נתניהו ושר האנרגיה יובל שטייניץ על כוונת הממשלה לקדם את הנושא ולאחר מכן להעבירה להצבעה בכנסת תחת הסיווג "הודעת ראש הממשלה". הודעת רה"מ ושר האנרגיה תציג את המתווה הממשלתי שגובש לאחרונה בצורה כללית בלבד וללא שינויים או תיקונים שונים שפקידי משרדי האוצר והאנרגיה שואפים להכניס לשם בעקבות השימוע הציבורי שהסתיים רק בחמישי האחרון. תיקונים אלו יחלו להתגבש רק מחר (ב') ובשלב זה הסבירות שהם ייכנסו למתווה נמוכים, ולו בשל העובדה שכל שינוי יחייב "מיני משא ומתן" מול חברות הגז, כך שלוחות הזמנים עלולים שלא להספיק.

קראו עוד בכלכליסט

במידה וההצבעה תעבור הדבר אמור לקדם אחת משתי אפשרויות - הראשונה היא לאפשר לשר הכלכלה אריה דרעי הוכחה לכאורה לתמיכה רחבה של הכנסת בעקרונות מתווה הגז, מה שיאפשר לו להפעיל את סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים הקובע שבסמכות שר הכלכלה לעקוף פסיקה על שהיא של הממונה על ההגבלים בטענה שהנושא על הפרק הוא בעל משמעות מדינית, או במילים אחרות שהתחרות במשק אולי חשובה, אבל היא לא הכי חשובה.

האפשרות השנייה היא להציג את עקרונות המתווה הממשלה כמו שהוא ובכך לזכות לפחות בחמישה מתוך ששת קולות מפלגת ישראל ביתנו, שכבר הודיעה על תמיכתה. בשלב זה לא ברור כיצד תצביע ח"כ אורלי לוי, זאת לאור הביקורת השמיעה בשבועות האחרונים על המתווה ודרך קידומו.

שר הכלכלה, אריה דרעי. האם יחליט להורות על עקיפת הממונה על ההגבלים?, צילום: חיים הורנשטיין שר הכלכלה, אריה דרעי. האם יחליט להורות על עקיפת הממונה על ההגבלים? | צילום: חיים הורנשטיין שר הכלכלה, אריה דרעי. האם יחליט להורות על עקיפת הממונה על ההגבלים?, צילום: חיים הורנשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות