אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמנת עדן טבע נגד מגה: נסיגתה מההסדר הנושים היא ממניעים פסולים צילום: שאול גולן

נאמנת עדן טבע נגד מגה: נסיגתה מההסדר הנושים היא ממניעים פסולים

בשבוע שעבר מגה הודיעה שלא תוכל לעמוד בהסדר בגלל מצב הרשת. הנאמנת עו"ד דורית לוי טילר: "צעדה של מגה נועד להביא לריסוק עדן טבע מרקט ולאפשר בכך למגה להתחרות בעסקיה"; גם ספקי עדן טבע מרקט, שבחלקם מספקים גם למגה, פנו לבית המשפט בעניין. מגה: "הציפייה שנמשיך לממן את הפסדי הרשת לעד היא חסר בסיס"

26.07.2015, 13:03 | נורית קדוש

"נסיגתה של מגה מההצעה לרכוש את עדן טבע מרקט בחלוף המועד להגשת הצעות, נועד כפי הנראה לפגוע בהליך ההזמנה להציע הצעות, להביא לריסוק של החברה ולאפשר בכך למגה להתחרות בעסקי החברה, מבלי לשלם אגורה שחוקה, על דרך של פתיחת מחלקות אורגניות בתוך סניפי מגה". כך מסרה הבוקר (א') לביהמ"ש עו"ד דורית לוי טילר, נאמנת עדן טבע מרקט את עמדתה, לאחר שמגה הודיעה שהיא חוזרת בה מהסדר הנושים לרשת האורגנית.  

קראו עוד בכלכליסט

גם ספקי עדן טבע מרקט, שבחלקם מספקים גם למגה, פנו לבית המשפט בעניין.

שבוע וחצי בלבד אחרי שהגישה בקשה להקפאת הליכים לעדן טבע מרקט שבשליטתה (51%), תוך התחייבות לשאת בחובות הרשת תחת הסדר, הודיעה מגה בשבוע שעבר לבית המדפט המחוזי בלוד כי היא חוזרת בה מהצעתה. היא נימקה את החלטתה בכך שתוצאות מגה בשבועות האחרונים היו קשות מכפי שצפתה: "תוצאות פעילותה של מגה בתקופת הבייניים ממועד הגשת בקשתה שלה לבית המשפט, היו קשות יותר מאלה שנחזו מלכתחילה". נכתב בהודעה. ההרעה באה לידי ביטוי הן במכירות והן במחסור במלאים.

לפי הנאמנת, עיתוי הגשת הצעתה של מגה לרכישת עדן טבע כבר במועד הגשת הבקשה להקפאת הליכים כמו גם עיתוי נסיגתה של מגה מהצעתה לרכוש את הרשת בסמוך לאחר המועד האחרון להגשת הצעות רכישה, נובעת ממניעים פסולים.

"המתעניינים השונים בנכסי החברה", כותבת עו"ד לוי טילר, "אשר פנו לנאמנת במסגרת ההליך ההזמנה להציע הצעות, הוטרדו מאוד מהצעתה של מגה לרכישת נכסי החברה... העובדה כי הצעתה של מגה ריחפה באוויר כבר מעת הגשת בקשת הקפאת ההליכים פגמה בהליך ההזמנה והרתיעה מתמודדים פוטנציאליים מלפעול ולהתמודד על רכישת נכסי החברה..."

מימין: רביב ברוקמאייר מנכ"ל מגה ומנכ"ל רבוע כחול אביגדור קפלן, צילום: עמית שעל מימין: רביב ברוקמאייר מנכ"ל מגה ומנכ"ל רבוע כחול אביגדור קפלן | צילום: עמית שעל מימין: רביב ברוקמאייר מנכ"ל מגה ומנכ"ל רבוע כחול אביגדור קפלן, צילום: עמית שעל

הנאמנת כותבת עוד לבית המשפט כי "מגה אף דאגה לציין מפורשות... כי הצעתה תוכל לעמוד כנגד כל הצעה אחרת... ככל הנראה מתוך מטרה להרתיע מתמודדים אפשריים על נכסי החברה. המהלך בו נקטה מגה, היינו הגשת הצעה לרכישת נכסי החברה, לצד הבקשה להקפאת הליכים והודעה בדבר נסיגתה מההצעה בחלוף המועד להגשת הצעות לרכישת נכסי החברה, נועד כפי הנראה לפגוע בהליך ההזמנה להציע הצעות, להביא לריסוק של החברה ולאפשר בכך למגה להתחרות בעסקי החברה, מבלי לשלם אגורה שחוקה, על ידי פתיחת מחלקות אורגניות בתוך סניפי מגה...".

עו"ד לוי-טילר מדגישה בתגובתה כי "מהתנהלותה של מגה עולה בבירור כי מגה שמה לעצמה מטרה להביא לקריסתה המוחלטת של החברה ולריסוקה והיא עושה ככל אשר לאל ידה על מנת לפגוע בקבלת הצעות כלשהן לרכישת הרשת...".

על רקע "הנסיבות המפורטות לעיל ובמיוחד הנזק שהסבה מגה להליך המכירה של נכסי החברה", מבקשת הנאמנת עו"ד לוי-טילר, לאכוף על מגה את התחייבותה שבגדר בקשת הקפאת ההליכים או לפסוק "פיצויי קיום" בגובה ההפרש שבין ההצעה הגבוהה שהוגשה לרכישת הרשת, לבין הצעתה המקורית של מגה במסגרת הסדר הנושים.

גם ספקי עדן טבע מרקט, שבחלקם מספקים גם למגה, פנו לבית המשפט עם היוודע להם כי מגה משכה את הצעתה להסדר נושים. "הספקים רואים בחומרה רבה התנהלות זו של מגה. נסיונותיה של מגה להתנער מהתחייבויות שהיוו חלק מהבקשה להקפאת הליכים, אינו אלא בריחה מאחריות תוך שימוש לרעה בהליכים בפני בית המשפט". עוד מבקשים הספקים, הפועלים תחת איגוד לשכות המסחר, כי בית המשפט יורה לנאמנת לאכוף על מגה או על רבוע כחול לעמוד בהצעת ההסדר שניתנה על ידה.

מגה בתגובה: ״השקענו בעדן טבע מרקט למעלה ממאה מיליון שקל בשנים שבהן היא נוהלה על ידי מר גיא פרוביזור לכיסוי השקעותיה והפסדיה של הרשת. הציפייה שמגה תמשיך לממן לעולם ועד את הפסדי רשת עדן טבע מרקט הינה חסרת בסיס. היתה למגה כוונה כנה להציע הצעה ראויה לנושי עדן טבע מרקט אולם לנוכח תוצאות פעילותה בתקופת היותה בבית המשפט ולנוכח תוצאות ההסדר הגיעה מגה למסקנה כי לא נותרה לה ברירה אלא למשוך את הצעתה ולוותר על רשת עדן טבע מרקט על אף ההשקעה העצומה בה. עם זאת מגה סיפקה לנאמנת את המימון הנדרש לה לתקופת ההקפאה כך שיש ביכולתה למצוא קונים לרשת בתקופת הזמן שנקבעה ויש לקוות כי לרשת יימצא קונה במהרה. מגה תגיב על טענות הנאמנת והספקים בבית המשפט״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות