אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צינגלה בוף: גם בליגות הגיימינג החלו לערוך בדיקות סמים

צינגלה בוף: גם בליגות הגיימינג החלו לערוך בדיקות סמים

גיימרים משתמשים בסמים כאדרול, כדי לשפר את הריכוז, הקואורדינציה ומהירות התגובה שלהם. ליגת ESL, הגדולה בעולם, תבדוק את השחקנים לפני התחרויות שלה - ועתידה לקבוע תקן בינלאומי לשימוש בסמים בספורט האלקטרוני

26.07.2015, 15:23 | הראל עילם
ליגת משחקי הספורט הדיגיטלי ESL, הליגה הגדולה והותיקה בתחום, תתחיל בקרוב לבצע בדיקות סמים לשחקניה - עוד צעד המראה את ההתמסדות התחום. לפי אתר Motherboard, הליגה מקיימת מגעים עם ארגונים אמריקאיים ובינלאומיים מלחמה בסמים במטרה לבנות תקנון שימוש בסמים ומנגנון אכיפה.

קראו עוד בכלכליסט

הליגה צפויה להתחיל לבצע את הבדיקות בשטח החל מתחרות הרשמית הבאה שלה, שתערך בקולון בחודש הבא. התחרות תהיה גם היא סביב המשחק Counter Strike ויחולקו בה פרסים ב-250 אלף דולר. ככל הנראה שבדיקת הסמים תתבצע ע"י ניטור משטחי עור רנדומליים ולא בדיקות שתן.

פתיחת תחרות DOTA בשנה שעברה פתיחת תחרות DOTA בשנה שעברה פתיחת תחרות DOTA בשנה שעברה

ההחלטה של הליגה מגיעה רק מספר ימים לאחר שקורי פריסן, שחקן Counter Strike מקצועי, הודה כי הוא ושאר חברי קבוצת הגיימרים Cloud 9 השתמשו באדרול לפחות פעם אחת, במהלך תחרות שנערכה לאחרונה בפולין.

האדרול הוא סם מרץ ממשפחת האמפטמינים, שנרשם עבור מטופלים הסובלים מ-ADHD, תסמונת חוסר קשב וריכוז. בניגוד לסמים הנפוצים בקרב ספורטאים רגילים, כגון סטרואידים, בספורט דיגיטלי גיימרים משתמשים באדרול כדי לשפר את היכולות הקוגנטיביות שלהם, כגון ריכוז, זמן תגובה וקואורדינציה.

אנה רוזוונדויץ', ראש מחלקת התקשורת בליגה, אישרה את הדברים ואמרה כי פריסן ושאר חברי הקבוצה לא יענשו, מכיוון ששימוש בסמים במהלך תחרות לא נחשב לעבירה כאשר עשו זאת. עם זאת, היא ציינה כי בעבר הליגה כן הדיחה שחקנים שהיא גילתה שעשו שימוש בסמים או אלכוהול במהלך התחרויות.

פרסים גדולים, לחץ גדול

טרוור שמידט, מנהל בליגה, הסביר: "אנו רואים גידול עצום בפרסים הכספיים המחולקים בתחרויות ספורט דיגיטלי. הלחץ למצוא יתרון על פני מתחרים אחרים הוביל כמה שחקנים להתנסות בסמים משפרי ביצועים". שמידט צודק: התחרות הרשמית הקרובה של המשחק DOTA תחלק פרסים בשווי של יותר מ-17 מיליון דולר

גיימרים בתחרות בארצות הברית גיימרים בתחרות בארצות הברית גיימרים בתחרות בארצות הברית

בשנים האחרונות גיימרים מקצועיים החלו לקבל יחס של אתלטים מקצועיים, עם מלגות לאוניברסיטאות נחשבות, תחרויות שנושאות פרסים יקרי ערך, חסויות מחברות ענק ותוכניות אימון מפרכות המשתמשות בכלים הביומטרים המתקדמים ביותר.

ESL היא חברה מסחרית לכל דבר ולא גוף רשמי המייצג את תעשיית המשחקים, והיא גם אינה מנהלת את התחרויות הגדולות והמכניסות ביותר בתעשייה. עם זאת, היא נחשבת לליגה הגדולה בעולם, עם נציגות מכובדת בישראל ויותר מ-5 מיליון שחקנים. אפשר להניח כי הגופים האחרים בקהילה ובתעשיית המשחקים יישרו קו עם הנוהל ש-ESL תחנוך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות