אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום הקצבאות - האוצר הציע לליצמן חיסכון לילדים שייפתח בגיל 18 צילום: אלכס קולומויסקי

במקום הקצבאות - האוצר הציע לליצמן חיסכון לילדים שייפתח בגיל 18

המשרד מנסה להגיע להסכמה עם יו"ר יהדות התורה ליצמן לשינוי ההסכם הקואליציוני שחתם מול הליכוד. הסיבה: העלות הגבוהה של העלאת קצבאות הילדים בשנה הבאה, הנאמדת ב-3.6 מיליארד שקל

26.07.2015, 18:48 | שאול אמסטרדמסקי
משרד האוצר מנסה להגיע להסכמה עם יו"ר יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לשינוי ההסכם הקואליציוני שחתם מול הליכוד עם הקמת הממשלה. עיקר הבעיה היא העלות הגבוהה של העלאת קצבאות הילדים בשנה הבאה לרמתן ב-2012 לפני הקיצוץ של לפיד וחלוקת מענק פיצוי רטרואקטיבי עבור חלק משנת 2015. עלות המהלך הזה נאמדת ב-3.6 מיליארד שקל. לכן במשרד האוצר הציעו בתחילה לליצמן לפרוס את המהלך על פני שנתיים, אולם ליצמן סירב.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים גיבשו במשרד האוצר תוכנית חליפית אותה הגישו לליצמן במקום העלאת קצבאות הילדים. אחד הצעדים המרכזיים בחבילה הזו הוא חיסכון לילדים שייפתח בגיל 18, שיחליף במידה מסוימת את קצבאות הילדים. רעיון מעין זה הועלה בעבר בידי יצחק הרצוג, כששימש שר הרווחה בממשלת אולמרט. על פי הרעיון המקורי, המדינה תפקיד את קצבאות הילדים לתוכנית חיסכון לכל ילד, שתעמוד לרשותו כשיגיע לגיל גיוס.

שר האוצר משה כחלון.  עד כה, גדולי התורה לא נתנו את אישורם , צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון. עד כה, גדולי התורה לא נתנו את אישורם | צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון.  עד כה, גדולי התורה לא נתנו את אישורם , צילום: עומר מסינגר

ככל הידוע, התוכנית של האוצר שונה, והיא נועדה לספק לאגף התקציבים פתרון לחיסכון תקציבי בשנתיים קרובות. על כן, ככל הידוע, מציעים באגף התקציבים להקים חסכונות לילדים עד גיל 18, במקום העלאת הקצבאות, בסגנון הפיקדון לחיילים המשוחררים. באופן זה, המדינה לא תהיה מחויבת בהוצאת הכסף עכשיו, אלא רק בעתיד.

ליצמן אמור לבקש הערב את אישור גדולי התורה לחבילה הכוללת שהוצעה בידי האוצר ולהיפגש שוב עם אנשי האוצר מחר. עד כה, גדולי התורה לא נתנו את אישורם לשינוי ההסכם הקואליציוני שנחתם בין יהדות התורה לליכוד.

בתגובה ליוזמה החדשה, הזכיר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג כי מדובר בהצעת חוק שהגיש לכנסת. "שוב ראש הממשלה מבין שההבטחות שעל בסיסן בנה את הקואליציה הכושלת שלו הן לוליינות שלא יכולה להחזיק, ומחפש רעיונות של אחרים ליישם", מסר הרצוג. "טוב שהאוצר מוכן ללכת עם התוכנית והחוק שיזמתי בשיתוף עמותת ידיד, אותה כבר שנים הוא דוחה שוב ושוב. מיד עם פתיחת המושב הבא, אביא את החוק יחד עם כל חברות וחברי הסיעה החתומים עליו להצבעה ונראה כיצד יצביעו ראש הממשלה, שר האוצר וחברי הקואליציה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
ציטוט ממסכת סוכה
תלמוד בבלי מסכת סוכה דף נו עמוד ב : אמר אביי: "בוצינא טבא מקרא" רש"י: "משל הדיוט הוא, האומר לחבירו: דלעת קטנה אני נותן לך במחובר, אם תרצה לתולשה עכשיו, תלוש, ואם תרצה להניחה עד שתיגדל ותיעשה קרא, הניחה ותגדל - טוב לו ליטלה מיד, שמא לאחר זמן יתחרט בו זה", ליצמן בטח מבין את משמעות דברי הגמרא.
מאיר , צפת  |  05.08.15
28.
שואה
יש המון מפרסמים שמאוד ישמחו לראות ילד חרדי רעב ואפילו זרוק בפח .אז לפני שנותנים מוסר ומלמדים על השווא ומה עשו לשש מיליון אחינו תלמדו לחפש איך לעזור ליהוד המדינה .למה נראה שרצונכם לעשות שואה לאחיכם. תתבישו .לאחר מה שקרה לנו אנחנו מחויבים אחד לשני איש באמונתו
ירון  |  31.07.15
לכל התגובות