אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד אשתו של השופט משה גלעד צילום: עמית מגל

פרשת UBS: הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד אשתו של השופט משה גלעד

שופט המחוזי בחיפה ואשתו נחקרו לפני כמה חודשים בחשד להעלמות מס. על פי החשד, החזיקו חשבון סודי בבנק UBS בשוויץ ולא דיווחו על הכספים שהזרימו אליו. בימים האחרונים הודיעה הפרקליטות על הכוונה להאשים את אשתו של השופט. טרם נמסרה הודעה לגבי השופט

26.07.2015, 21:12 | תומר גנון

הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום על העלמת מס נגד אביבה גלעד - אישתו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה משה גלעד, ששימשה בעבר  כחברת מועצת העיר עכו. בני הזוג נחקרו לפני כמה חודשים בחשד שהחזיקו בבנק UBS שוויץ חשבון סודי שהכספים שהזרימו אליו, והיו חייבים לכאורה במס, לא דווחו לרשות המסים. השופט גלעד יצא לחופשה לאחר שנחקר. טרם ידוע מה החלטת הפרקליטות לגביו.

קראו עוד בכלכליסט

פרשת UBS פרצה בחודש יוני שעבר עם מעצרו של רוני אליאס, יועץ השקעות בבנק. אליאס הגיע לישראל להיפגש על לקוחותיו, שעל פי החשד החזיקו חשבונות סודיים בשוויץ. הוא נעצר במלון הילטון בת"א במהלך פגישה עם אחד מלקוחותיו – אבישר וייסמן, מבעלי רשת המרפאות קלינקה-און הפועלת במזרח אירופה. בכליו נמצאה רשימה של עשרות ישראלים שעל פי החשד העלימו מס דרך החשבונות שניהל. אחד השמות ברשימה היה של אביבה גלעד, כאמור אישתו של השופט משה גלעד.  

בנק UBS בשוויץ, צילום: בלומברג בנק UBS בשוויץ | צילום: בלומברג בנק UBS בשוויץ, צילום: בלומברג

במהלך חודש ספטמבר 2014 נחקרו גלעד ואישתו באישור היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. לאחר החקירה הודיע כאמור גלעד על יציאה לחופשה. בימים האחרונים הודיעה הפרקליטות לסנגוריהם של בני הזוג, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד, על כוונתה להגיש נגד אביבה גלעד כתב אישום. ככל הידוע, טרם נמסרה הודעה לגבי השופט עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
.
אכן עבריינות בחסות הגלימה השחורה.. הכיצד יכול שופט לשבת על כס המשפט ולגזור דינם של אנשים כאשר הוא ואשתו, לכאורה, עסקו בשחיתויות, העלמות מס והחזקת חשבון סודי בבנק UBS בשוויץ ולא דווח על כך. כנראה שמי שהתנגד למינויו לשופט ראה מה שאחרים לא השכילו לראות.... רק חבל שרצה להוכיח לאלה שהתנגדו למינויו לשופט בכך שהשיט עונשים כבדים ולא הוגנים.
רות , צפון  |  27.07.15
לכל התגובות