אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי רותם אמפרט: להוציא את ששינסקי 2 מחוק ההסדרים צילום: עמית שעל

עובדי רותם אמפרט: להוציא את ששינסקי 2 מחוק ההסדרים

בעקבות הכללת ההמלצה להטיל על כיל מס רווחי יתר בחוק ההסדרים, פנו עובדי החברה־הבת במכתב לשר אוצר וטענו כי "מאבק המדינה בטייקונים פוגע בנו"

26.07.2015, 22:27 | מיקי פלד

עובדי רותם אמפרט מתגייסים למאבק שמנהלת החברה־האם כיל בהכללת המלצות ועדת ששינסקי 2 בחוק ההסדרים הקרוב. יו"ר ועד עובדי החברה משה חדד כתב היום מכתב לשר האוצר משה כחלון, ובו הוא מתריע כי הכנסת ההמלצות לחוק "תהיה מכה נוספת שבסופו של דבר תיתרגם לקיצוצים ופיטורים".

קראו עוד בכלכליסט

ועדת ששינסקי 2, שכונסה כדי לבחון את המיסוי שמשלמות חברות המחצבים, הכרייה והמים, המליצה להטיל על כיל מס רווחי יתר של עד 42% נוסף לתמלוגים של 5%‬ על ההכנסות ממשאבי טבע מ־2017.‬ יישום ההמלצות בכל החברות אמור להגדיל את הכנסות המדינה בכ־400 מיליון שקל שנה.

מפעל רותם אמפרט במישור רותם, צילום: חיים הורנשטיין מפעל רותם אמפרט במישור רותם | צילום: חיים הורנשטיין מפעל רותם אמפרט במישור רותם, צילום: חיים הורנשטיין

חדד כתב: "אנו רואים בייאוש כיצד המכות ניחתות שוב ושוב על החברה ואיך כתגובה הנהלתה עוצרת השקעות, מסיטה משאבים לחו"ל ומחפשת אלטרנטיבות בעולם. אלה לא סיסמאות וספינים, כיל כבר ביטלה השקעות של 2.5 מיליארד שקל בנגב ובכוונתה לבטל השקעות נוספות של 3.5 מיליארד שקל. מאבק המדינה ב'טייקונים' פוגע בסופו של דבר בנו — 1,100 עובדי רותם ועוד 7,500 עובדים במעגל השני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות