אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויגודמן: "העסקה עם אלרגן התבשלה בשבועיים וחצי האחרונים" צילום: אוראל כהן

ויגודמן: "העסקה עם אלרגן התבשלה בשבועיים וחצי האחרונים"

טבע הגישה היום את ההצעה הרשמית לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר. מנכ"ל ובע בשיחת ועידה: "אנחנו ממזגים את שתי החברות הטובות בעולם בתחום הגנרי. אלרגן היה המהלך המועדף עלינו על פני מיילן"

27.07.2015, 15:35 | ניר צליק

"אם מסתכלים על הנתונים הפיננסיים של העסקה הממוזגת, זו קפיצת מדרגה משמעותית מול טבע של היום, שהיא כבר חברה מצויינת", כך אמר ארז ויגודמן, מנכ"ל ונשיא טבע, בשיחת הוועידה שקיימה החברה בעקבות עסקת אלרגן.

קראו עוד בכלכליסט

"העדפנו את אלרגן עוד מתחילת התהליך ב-2014. כבר אז הכרזנו שהפיתוח העסקי יהיה מרכזי ב-2015. כשפנינו לאלרגן הם לא הסכימו למכור את העסקים הגנריים וזה מה שהניע את הפנייה למיילן. לפני שפנינו שוב למיילן פנינו לאלרגן לפני כשבועיים וחצי ובנקודה זו הם היו מוכנים לשקול את העסקה. העסקה נסגרה בשבועיים וחצי האחרונים", אמר ויגודמן.

"אנחנו מאמינים שיש לנו את הגודל להמשיך לבצע עסקאות נוספות ב-2015 ו-2016 בהתאם לסדר העדיפויות שקבענו הן בחזית הגנרית והן בחזית תרופות המקור. נשקיע את המשאבים שיווצרו מהשילוב בתחום המקור אבל גם בתחום הגנרי, במטרה לחדור לשווקים צומחים ולבזר את התרופות שאנחנו מציעים", הוסיף ויגודמן.

 

טבע הגישה היום את ההצעה הרשמית לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר, כאשר רכיב המזומן יעמוד על 33.75 מיליארד דולר והיתרה במניות טבע – 6.75 מיליארד דולר, שמהוות פחות מ-10% ממניות טבע.

טבע צופה כי העסקה תהיה רווחית באופן מיידי מבחינת הרווח למניה ותהיה רווחית ברמה הדו ספרתית ברווח למניה החל מ-2016, ותעלה בכ-20% אחרי שנתיים מסגירת העסקה. העסקה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של טבע ואלרגן וצפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2016.

מימין: ברנט סונדרס מנכ"ל אלרגן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע , צילום: בלומברג, ראובן קפוצ מימין: ברנט סונדרס מנכ"ל אלרגן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע | צילום: בלומברג, ראובן קפוצ'ינסקי מימין: ברנט סונדרס מנכ"ל אלרגן וארז ויגודמן מנכ"ל טבע , צילום: בלומברג, ראובן קפוצ

"תעשיית התרופות חווה את השינוי הגדול מעולם והשינוי רק נמצא בתחילת הדרך ואנחנו מאמינים שיש מקום פנוי בתעשייה שיש בו הזדמנויות לנו כחברה. אנו שמים את הפוקוס בגנריקה מורכבת במיוחד ונשים פוקוס גם בתחומי המקור באיזורים שיש לנו בהם מקום להפוך למובילים גלובליים ונמשיך להיות בצומת בין מקור לגנריקה שיהפוך למהותי יותר ויותר. המסע לפתח שילוב בין מקור לגנריקה ומכשירים וטכנולוגיה ושירותים כדי לספק פתרונות טובים יותר לחולים ולשפר את איכות הפתרונות שלנו נעוצה ביכולת שלנו להביא את היתרונות משני התחומים, הגנריקה והמקום, וצעד אחרי צעד נראה איך אנחנו עושים את זה", אמר ויגודמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות