אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת העבודות על הרכבת הקלה, המשטרה ממליצה: "עברו לתחבורה הציבורית" צילום: שאול גולן

לקראת העבודות על הרכבת הקלה, המשטרה ממליצה: "עברו לתחבורה הציבורית"

כך אמר הממונה מטעם המשטרה לנושא, שבוע לפני תחילת העבודות. מנכ"ל חברת הרכבת הקלה: לרשות הציבור יעמדו 4 חניונים, מהם יופעלו שאטלים בחינם ויוגבר מערך האוטובוסים והרכבות

27.07.2015, 14:30 | ליאור גוטמן
"תעברו לתחבורה הציבורית. זה יהיה הרבה יותר נוח קל להגיע לתל אביב עם תחילת העבודות על הרכבת הקלה". כך המליץ היום (ב) תנ"צ יורם אוחיון, האחראי מטעם משטרת ישראל על מינהלת התחבורה של הרכבת הקלה בתל אביב. הדברים נאמרו כשבוע לפני תחילות העבודות על הרכבת במטרופולין תל אביב. "באנו לפה שלובי זרוע. זו חתונה קתולית עם נת"ע ואין עניינם של אגו או מלחמות. יש שיתוף פעולה מצוין ועם כולם אנחנו מגיעים להסכמות. מה שעומד לנגד עינינו ולנגד השר לבטחון פנים גלעד ארדן הוא טובת הציבור", הוסיף אוחיון.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, משטרת ישראל מתייחסת לפרויקט כאילו היה ביקור אפיפיור או נשיא ארה"ב. "התנאי שנצא לעבודות הוא לימוד תוך כדי תנועה שלא נגיע לאל חזור. ללא שיתוף פעולה של ציבור הנהגים, נאבד את השטח. נאכוף באופן מאוד אגרסיבי את התנועה בנתיבי תחבורה הציבוריים (נת"צ) ונוסיף עשרות מצלמות לאכיפה אלקטרונית", אמר.

יהודה בר און, מנכ"ל נת"ע יהודה בר און, מנכ"ל נת"ע יהודה בר און, מנכ"ל נת"ע

מנכ"ל נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) יהודה בר און הזכיר שהחל מיום ראשון הקרוב, ה-2 באוגוסט, מועד התחלת העבודות, יעמדו לרשות הציבור 4 חניונים (מודיעין, פ"ת ושניים בתל אביב) שיעניקו 3,500 מקומות חניה ובעלות של 15 שקל ליום. משם יופעלו שאטלים בחינם למרכז העיר. במקביל, יוגבר מערך התחבורה הציבורית בעוד 220 אוטובוסים וכ-14 רכבות ביום. "לא במקרה התחלנו באוגוסט את העבודות כי העומס נמוך ומאפשרים לציבור הסתגלות עד לסוף החגים. גם אנחנו נתקן את ההערכות תוך כדי ואנחנו מודעים לכך שיש פער עצום בין התוכניות במשרד לבין העבודות בשטח", אמר.

אז מתי יחלו העבודות? עקרונית הן יחלו ב-2 באוגוסט באזור יהודה הלוי, כאשר ב- 13 באוגוסט יסגרו צירי התנועה סביב אזור קרליבך עם הכוונת תנועה חדשה שם ביום ראשון, ה-16 לחודש.

העבודות המתוכננות על הרכבת הקלה באזור קרליבך בת"א העבודות המתוכננות על הרכבת הקלה באזור קרליבך בת"א העבודות המתוכננות על הרכבת הקלה באזור קרליבך בת"א

"אנחנו יודעים היום להתחייב שהפרויקט יסתיים באוקטובר 2021. "אנחנו בטוחים בהתחלה ובסיום וצריכים לקרות אירועים מאוד חריגים כדי שהפרויקט יעצר", סיכם בר און.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות