אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשק החדש של yes: הקלטה אוטומטית של ערוצים שלמים

הנשק החדש של yes: הקלטה אוטומטית של ערוצים שלמים

חברת הלוויין הודיעה היום על השקת ממיר חדש שיכול להקליט בו זמנית עד שש תוכניות ומאפשר הקלטה של כל התכנים ששודרו בערוצים מסוימים לאורך שבוע

27.07.2015, 18:30 | אופיר דור
על רקע התגברות התחרות בשוק הטלוויזיה בתשלום, חברת yes הודיעה היום (ב') על השקת ממיר חדש בשם yesQuattro. החידוש המרכזי בממיר הוא יכולתו להקליט בו זמנית עד שש תוכניות במקביל לצפייה בתוכנית שביעית,זאת לעומת הקלטה של שתי תוכניות בלבד כיום בממירים של yes.

קראו עוד בכלכליסט

אפשרות מובנית במכשיר היא הקלטה אוטומטית של כל התכנים המשודרים בשני ערוצים, לדוגמה ערוץ 2 וערוץ 10, כך שניתן לצפות אחורה בתכנים ששודרו בהם לאורך השבוע האחרון. הממיר כולל נפח דיסק קשיח של 1 טרה, הגדול ביותר שקיים בשוק הישראלי. הממיר מגיע גם עם ממשק חדש ואפשרות ניווט מהירה יותר בין ערוצים.

yes תחל בימים הקרובים בחלוקת הממירים ללקוחות שירשמו דרך הפייסבוק כחלק מניסוי, כאשר ההשקה המסחרית המלאה תהיה בספטמבר. לדברי מנכ"ל yes רון אילון, בבניית הממיר החדש שמיוצר על ידי חברת ADB הגלובלית הושקעו מיליוני דולרים בודדים. עלות ההשכרה שלו תהיה 10 שקלים לחודש ללקוחות חדשים וקיימים.

הממיר החדש של yes. מקליט ערוצים שלמים ועד שש תוכניות במקביל הממיר החדש של yes. מקליט ערוצים שלמים ועד שש תוכניות במקביל הממיר החדש של yes. מקליט ערוצים שלמים ועד שש תוכניות במקביל

כחלק מההשקה פרסמה yes נתונים לגבי הרגלי הצפייה של לקוחותיה. המסקנה העולה מהנתונים של yes: על אף האפשרויות הרבות לצפות בתכנים ב-VOD, הלקוחות עדיין לא מוכנים לוותר על שפע הערוצים הלינאריים המסורתיים. על פי נתוני yes, המגמה העולמית המדוברת של מעבר לצפייה נדחית בתכנים, עדיין לא חלחלה אל המיינסטרים הישראלי.

הנתונים של yes מצביעים על כך למשל ש-72% מהלקוחות המנויים לטלוויזיה בלווין צופים ב-20 ערוצים ומעלה בכל חודש. הלקוח הממוצע צופה בכ-30 ערוצים בחודש. בזמן צפיית השיא בשעות הערב, 86% מהצפייה היא בערוצים ליניאריים בשידור חי. מכאן, טוענים ב-yes הגיעה המסקנה כי עליהם לחזק את אפשרויות ההקלטה של תכנים מערוצים ואת מהירות הזפזופ בין הערוצים.

המחקר של yes שונה לגמרי מנתונים שפרסמה סלקום בסוף השנה שעברה במקביל להשקת שירות הטלוויזיה החדש שלה. על פי סלקום, לקוחות הכבלים והלוויין צופים ב-6 ערוצים בלבד באופן קבוע כאשר רק 2% מהם צופים בערוצים זרים. המסקנה של סלקום היתה כי בדומה למגמות בארה"ב, גם בישראל הקהל ברוב קבוצות הגיל התרגל לצפייה נידחית בעיקר באמצעות ספריות VOD.

"אני חושב שכשאתה עושה מחקר שוק כמו סלקום ומבקש מאנשים לדווח על כמה טלוויזיה הם רואים, יש ללקוחות נטייה לומר שהם צופים במעט מאוד. אנחנו הסתמכנו על נתוני אמת של צפיית לקוחות ולכן המספרים שונים", אומר אילון. עדות מסוימת לדברים שאומר אילון אפשר למצוא בכך שגם סלקום, שיצאה לשוק עם טלוויזיה מבוססת VOD, החלה באחרונה להרחיב את היצע הערוצים שלה והוסיפה את ערוצי ויוה ונשיונל ג'יאוגרפיק.

רון אילון, מנכ"ל yes. "גילינו ש-86% מהצפייה היא בערוצים ליניאריים בשידור חי ומכאן המסקנה שיש לחזק את אפשרויות ההקלטה של תכנים" רון אילון, מנכ"ל yes. "גילינו ש-86% מהצפייה היא בערוצים ליניאריים בשידור חי ומכאן המסקנה שיש לחזק את אפשרויות ההקלטה של תכנים" רון אילון, מנכ"ל yes. "גילינו ש-86% מהצפייה היא בערוצים ליניאריים בשידור חי ומכאן המסקנה שיש לחזק את אפשרויות ההקלטה של תכנים"

נראה ששבעה חודשים לאחר הכניסה של סלקום לשוק, ההשפעה שלה על התוצאות העסקיות של yes עדיין אינה גדולה. חברת הלוויין מצליחה למצב את עצמה כחברה שמציעה שירותי פרימיום בתמורה למחיר גבוה בהרבה משל סלקום, וממשיכה לשמור על גיוס חיובי של לקוחות על אף כניסת המתחרה החדשה. לדברי אילון, yes היא החברה השנייה בעולם שמציעה אפשרות הקלטה אוטומטית של ערוץ שלם אחרי חברת הלוויין האמריקאית Dish.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות