אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב ממשיכה להצטמצם בישראל: מכרה קרקע לישרס צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

גזית גלוב ממשיכה להצטמצם בישראל: מכרה קרקע לישרס

חברת הנדל"ן של שלמה אייזנברג שילמה 52 מיליון שקל עבור 6.2 דונם בפתח תקווה, ובכוונתה להקים במקום קניון. תנסה גם לרכוש את קניון גנים הסמוך, ששוויו מוערך ב־150 מיליון שקל

28.07.2015, 13:02 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן ישרס, בשליטת (38%) שלמה אייזנברג, השלימה לאחרונה רכישת קרקע בשטח של 6.2 דונם בסמוך לקניון גנים בפ"ת תמורת 52 מיליון שקל. את הקרקע רכשה ישרס ממספר משקיעים פרטיים ומחברת הנדל"ן גזית גלוב, הפועלת בימים אלה לחיסול השקעותיה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל נודע ל"כלכליסט" כי ישרס מתכוונת להתמודד בקרוב על רכישת קניון גנים, ששוויו מוערך ב־150 מיליון שקל. הקניון נמצא היום בבעלות אותם משקיעים פרטיים שישרס רכשה מהם את הקרקע הסמוכה, ואשר החליטו למכור אותו על רקע חילוקי דעות ביניהם. המשקיעים צפויים להעמיד את הקניון למכירה באמצעות עו"ד משה הרדי ממשרד הרצוג פוקס נאמן בימים הקרובים.

ישרס מעוניינת להקים על הקרקע שרכשה מתחם מסחרי בשטח של 7,500 מ"ר — כגודלו של קניון גנים, שרשם בשנה האחרונה הכנסות בסדר גודל של 12–14 מיליון שקל.

ישרס נסחרת בשווי של 1.3 מיליארד שקל ועוסקת באחזקה של נכסים מניבים באמצעות החברה־הבת עוגן נדל"ן ובפעילות של ייזום למגורים באמצעות החברות־הבנות רסקו ורסקו מגורים. בסוף הרבעון הראשון היו לחברה נכסים מניבים בשווי של 3.9 מיליארד שקל, ובתחום המגורים היא פעילה בשלושה אתרי בנייה ובהם 188 יח"ד. כמו כל חברות הנדל"ן המניב, גם ישרס נהנתה בשנה האחרונה מצמיחה.

את הרבעון הראשון ב־2015 סיימה עם הכנסות של 84 מיליון שקל, עלייה של 10% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה דיווחה על רווח נקי של 37 מיליון שקל, עלייה של 37% לעומת הרבעון המקביל. מניית החברה הגיבה לתוצאות בעלייה של 44% מתחילת השנה, והיא נסחרת היום בשווי של 1.3 מיליארד שקל.

בתוך כך דחתה האסיפה הכללית של חברת ערד מקבוצת ישרס הענקת אופציות בשווי 600 אלף שקל למנכ"ל אילן טוקר. טירפדו את ההטבה בתי ההשקעות פסגות וילין לפידות שהצביעו נגדה. אייזנברג הצביע בעד הענקת האופציות, אך לא הצליח לשכנע את הגופים המוסדיים לנקוט אותו קו.

שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג שלמה אייזנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות