אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר חמישה ימים של ירידות: וול סטריט ננעלה במגמה חיובית צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

לאחר חמישה ימים של ירידות: וול סטריט ננעלה במגמה חיובית

דאו ג'ונס עלה ב-1.1%, נאסד"ק - ב-1%, ו-S&P - ב-1.2%. ענקית החיפוש הסינית באידו צללה ב-15% אחרי דו"חות מאכזבים ותחזית נמוכה לרבעון הבא

28.07.2015, 23:01 | שי סלינס וגיל קליאן

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר ננעל במגמה חיובית

לאחר חמישה ימים של ירידות: וול סטריט ננעלה במגמה חיובית - בהובלת מניות האנרגיה: דאו ג'ונס עלה ב-1.1%, נאסד"ק - ב-1%, ו-S&P - ב-1.2%. ברקע למסחר: התמתנות בירידת שווקי המניות בסין ודו"חות חיוביים של חברות.

22:15 - "הדו"חות טובים עד כה"

"בסין הורגשה האטה בירידת המניות שנרשמה אתמול, וזה מרים את השוק בארה"ב", כך אמר טרי מוריס מחברת Wyomissing, "דו"חות החברות היו טובים עד כה, ונקבל עוד הרבה דוחות שנוכל לנתח במהלך השבוע".

21:45 - עלייה בנפט

הנפט מסוג WTI עלה ב-1.2% וננעל ברמה של 48 דולר לחבית. מדובר בסגירה חיובית ראשונה לאחר חמישה ימי מסחר. עם זאת, הנפט מסוג ברנט נחלש ב-0.3% וננעל ברמה של 53.3 דולר לחבית.

21:00 - הזהב סגר ללא שינוי

מחיר הזהב סגר היום ללא שינוי על 1,096.2 דולר לאונקיה. ברקע: דו"ח לפיו הביקושים למתכת הגיעו ברבעון השני לשפל מאז 2009. הכסף עלה ב-0.3% לרמה של 14.6 דולר לאונקיה.

20:25 - העליות בוול סטריט ממשיכות להתחזק

המדדים בוול סטריט ממשיכים למעלה, דאו ג'ונס ונאסד"ק מוסיפים כ-1% ו-S&P 500 מוסיף 1.2%. אקסון מוביל, קטרפילר ושברון מובילות את העליות בדאו ג'ונס. העליות במניות הנפט הן בהתאם למגמת המסחר בנפט הגולמי מסוג WTI, שמתחזק ב-1.7% בשעה זו.

19:05 - אירופה סגרה בעליות; ביוון פותחים את הבורסה

באירופה חתמו המדדים המובילים את המסחר היום בעליות. פוטסי עלה ב-0.8%, דאקס הגרמני הוסיף 1.1% וקאק הצרפתי התחזק ב-1%.

ביוון נערכים לפתיחת הבורסה - והערכות כי הבורסה באתונה תחזור למסחר כבר מחר. יוון קיבלה את אישור הבנק האירופי המרכזי (ECB) לפתיחת הבורסה לאחר סגירה של כחודש - כאשר ההערכות הן כי המסחר יחודש תחת מגבלות.

פתיחת הבנקים באתונה, צילום: איי אף פי פתיחת הבנקים באתונה | צילום: איי אף פי פתיחת הבנקים באתונה, צילום: איי אף פי

18:20 - הצבע הירוק חזר למסכים בניו יורק

אחרי שנאסד"ק רשם קודם לכן ירידות קלות, חוזרים כל המדדים המובילים להיסחר בירוק. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.5%, נאסד"ק מוסיף 0.2%.

17:40 - המדדים עברו למגמה מעורבת אחרי מדד אמון הצרכנים

המדדים עברו למגמה מעורבת אחרי פרסום נתון אמון הצרכנים - שאיכזב ועמד על 90.9 נקודות בחודש יולי לעומת צפי ל-100 נקודות. במקביל, פורסם מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים שהיה קרוב לצפי ועמד על 55.2 לעומת צפי ל-55 נקודות.

16:30 - עליות עם פתיחת המסחר; אכזבה ממדד קייס שילר

המסחר בניו יורק נפתח בעליות - דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, S&P 500 מוסיף 0.5% ונאסד"ק מתחזק ב-0.4%. מניית ענקית החיפוש הסינית באידו צוללת ב-13.3% בפתיחה, ואילו UPS מוסיפה 3.9% בפתיחה.

מוקדם יותר פורסם מדד קייס שילר למחירי הבתים - שהראה עלייה של 4.9% לעומת צפי לעלייה של 5.6%.

מניית טבע פתחה ביציבות. מחזור המסחר אתמול במניית טבע עמד על 39 מיליון מניות ועקף חברות ענק כמו גוגל, וול מארט, פייזר ומיקרוסופט. לשם השוואה, המחזור אתמול של אפל עמד על כ-5 מיליון מניות יותר מטבע.

UPS היכתה את תחזיות הרווח, כאשר דיווחה על רווח מתואם של 1.35 דולר למניה. זאת, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 1.26 דולר. החברה דיווחה על עלייה של 2.1% בכמות המשלוחים ל-1.1 מיליארד חבילות.

UPS, צילום: בלומברג UPS | צילום: בלומברג UPS, צילום: בלומברג

14:00 - צפי לעליות בוול סטריט, פורד ופייזר עקפו תחזיות, באידו איכזבה

 

החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים כעת על עליות עם פתיחת המסחר. המשקיעים ממתינים לשורה של דו"חות כספיים שצפויים להתפרסם היום - בין השאר של UPS, טוויטר ועוד.

פורד ופייזר עקפו את היום התחזיות המוקדמות של האנליסטים. פורד דיווחה על רווח פייזר דיווחה על רווח נקי של 56 סנט למניה - גבוה ב-4 סנט מהתחזיות. במקביל העלתה פייזר את התחזיות השנתיות; פורד דיווחה על רווח נקי למניה של 47 סנט - גבוה ב-10 סנט מהתחזיות.

אתמול לאחר סיום המסחר דיווחה ענקית החיפוש הסינית באידו על רווח מתואם של 1.81 דולר למניה, בעוד האנליסטים ציפו לרווח מתואם של 1.87 דולר למניה. אבל נראה כי מה שאיכזב יותר את המשקיעים היה תחזית הרבעון השלישי להכנסות של 2.9-3 מיליארד דולר, כאשר ציפיות השוק היו לתחזית של 3 מיליארד דולר.

מטה באידו בבייג מטה באידו בבייג'ינג | צילום: בלומברג מטה באידו בבייג

11:15 - סין חוקרת את הירידות אתמול בשוק המניות

רשות ני"ע בסין הכריזה כי החלה בחקירה בנוגע למכירה המסיבית של מניות שנרשמה אתמול. על פי ההודעה שפורסמה באתר האינטרנט של הרשות הסינית (CSRC), החקירה תבדוק האם התרחשו תקריות של מכירה מסיבית של מניות.  

10:50 - עליות באירופה

הבורסות בגרמניה, צרפת ובריטניה עולות ב-0.7%; באסיה, המדד המוביל בסין ירד ב-1.7% בהמשך לירידה של 8.5% אתמול. האנג סנג בהונג עולה ב-1% וניקי ננעל ללא שינוי.

בשוק הסחורות, הנפט ממשיך במסע מטה ויורד היום ב-1.2% לרמת שפל של 4 חודשים - 46.9 דולר לחבית. ברקע למסחר - הירידות בשוק הסיני והערכות על ארה"ב הגדילה את בורות קידוח הנפט שבשטחה בשבוע האחרון.

אסדת נפט בטקסס, צילום: בלומברג אסדת נפט בטקסס | צילום: בלומברג אסדת נפט בטקסס, צילום: בלומברג

8:30 - מגמה מעורבת בבורסות אסיה

אחרי הירידות החדות של אתמול, המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. המדד המוביל בסין יורד ב-1.8% בהמשך לירידה של 8.5% אתמול. האנג סנג עולה ב-1% וניקי מוסיף 0.4% לערכו.

בורסת שנגחאי צנחה אתמול ב־8.5% ורשמה את הירידה החדה ביותר מאז פברואר 2007, זאת על רקע חשש המשקיעים כי הראלי של שלושת השבועות האחרונים בבורסות סין, שהוצת על ידי התערבות ממשלתית חסרת תקדים, אינו יציב.

על פי גורם בקרן המטבע הבינלאומית, גם הקרן דחקה בממשלת סין לצמצם את התמיכה שלה להמרצת הבורסות המקומיות. לדבריו, קרן המטבע מסרה לממשלה הסינית כי בעוד שבאופן כללי התערבות היא הולמת כדי למנוע אי־סדרים משמעותיים, יש לאפשר למחירים להסתדר בהתאם לכוחות השוק. עוד הוסיף כי בכירים בסין הרגיעו את הארגון כי מדובר באמצעים זמניים.

 

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות